Madridski Real se je 'opekel' v Sevilli, huda poškodba Valdesa ob zmagi Barce

Barcelona, 26. 03. 2014 21.48 |

Barcelona je v 30. krogu španske lige premagala Celto (3:0), že v prvem polčasu si je koleno poškodoval prvi vratar katalonske zasedbe Victor Valdes. Real Madrid je gostoval pri Sevilli in izgubil drugo zaporedno tekmo, gostitelji so slavili z 2:1.

Poškodba Victorja Valdesa
Poškodba Victorja Valdesa FOTO: Reuters
Nogometaši Barcelone bi z morebitnim porazom proti Celti zapravili kapital ob zmagi na velikem španskem derbiju proti Real Madridu, ko so slavili na stadionu Santiago Bernabeu in se tako vrnili v enakopraven boj za naslov prvaka. A presenečenja ni bilo, Barcelona je v 30. krogu La lige vknjižila polni izkupiček točk proti Celti z zanesljivo zmago s 3:0. Že v 6. minuti je Neymar na stadionu Camp Nou dosegel prvi gol na tekmi po podaji Sancheza. V 21. minuti pa neprijetna situacija v kazenskem prostoru Barcelone, saj si je koleno poškodoval prvi vratar Victor Valdes. Na nosilih so ga odnesli z igrišča in kot so sporočili iz kluba, ima poškodovano križno vez in meniskus. Potrebna bo operacija in zanj je klubska sezona že končana. Za španskega reprezentanta pa je glede na čas rehabilitacije pod velikim vprašajem tudi nastop na svetovnem nogometnem prvenstvu v Braziliji letos poleti. Namesto njega je v igro vstopil Pinto, Barcelona pa je v 30. minuti dosegla nov gol. Na 2:0 je vodstvo povišal Messi po podaji Inieste. V drugem polčasu so do nekaj priložnosti prišli tudi nogometaši Celte, a se je Pinto izkazal, zmaga varovancev Gerarda Martina pa ni bila pod vprašajem. Končni izid tekme je s svojim drugim golom na tekmi postavil Neymar v 67. minuti.

Po tekmi Barcelone sta svojo "domačo" nalogo morala opraviti še oba madridska kluba z vrha ligaške lestvice, saj je boj za naslov prvaka resnično izjemno napet in izenačen. Atletico Madrid je gostil Granado in zmagal z 1:0 (gol Coste v 63. minuti) in je na prvem mestu lestvice, Real Madrid pa se je "opekel", izgubil drugo zaporedno tekmo v prvenstvu in je padel na tretje mesto lestvice. Pri Sevilli so gostovali galaktiki, trener Carlo Ancelotti je moral tekmo odigrati brez Sergia Ramosa in Angela di Marie, vseeno pa je šlo v prvih minutah po načrtih galaktikov. V 14. minuti je Cristiano Ronaldo izvajal prosti strel, žoga se je odbila od igralca v živem zidu in vratar Seville Beto je bil brez moči. A veselje belega baleta ni trajalo dolgo, pet minut zatem so igralci Seville izvedli lepo akcijo, v kazenski prostor je vtekel Carlos Bacca, ki je poslal žogo mimo Diega Lopeza v mrežo za izenačenje. V prvem polčasu golov ni bilo več, Real pa je imel terensko premoč. Podobno je bilo tudi v drugem polčasu, le da se je Sevilla še bolj povlekla na svojo polovico igrišča, vendar galaktiki niso našli prave poti do gola Seville. Zato pa so gostitelji izkoristili hiter protinapad v 72. minuti, ko je Ivan Rakitić mojstrsko podal do Bacce,ki je v drugo premagal Lopeza za vodstvo z 2:1. "Bunker" Seville je zdržal do konca tekme, čeprav je Real strahovito pritiskal proti golu domačih, a je ostalo pri zmagi gostiteljev.

Na lestvici La lige je na prvem mestu Atletico (73 točk), druga je Barcelona (72), tretji Real Madrid (70.)

Cristiano Ronaldo je dosegel vodstvo za Real, a so galaktiki izgubili s Sevillo. FOTO: Reuters