Hrvati remizirali, Angleži do minimalne zmage

Ljubljana, 02. 06. 2012 21.27 |

Nogometne reprezentance so odigrale naslednje v nizu prijateljskih obračunov pred začetkom evropskega prvenstva. Hrvati so v Oslu vodili vse do sodniškega dodatka, ko je žogo za hrbet njihovega čuvaja mreže poslal Tarik Elyounoussi.

Hrvaška nogometna reprezentanca na stavnicah pred začetkom evropskega prvenstva kotira visoko, varovanci Slavena Bilića pa so na zadnjem prijateljskem obračunu v Oslu zgolj remizirali z neugodnimi Norvežani. Naši južni so sosedi so v 79. minuti sicer povedli z golom napadalca Eduarda da Silve, ko je vse kazalo na konec obračuna in zmago 'ognjenih', pa je za gostitelje zabil Tarik Elyounoussi. Dvoboj se je tako končal z 1:1. Ob tem dodajmo, da bo zasedba s severa Evrope tekmica Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Braziliji leta 2014.

Norvežani so v izdihljajih dvoboja vendarle zatresli hrvaško mrežo.
Norvežani so v izdihljajih dvoboja vendarle zatresli hrvaško mrežo. FOTO: Reuters

Za zmago pa so se morali na prijateljskem obračunu z Belgijci dodobra potruditi tudi Angleži. Dvoboj na Wembleyju je odločil član Manchester Uniteda Danny Welbeck (1:0). Gostitelji so imeli skozi celoten dvoboj terensko premoč, to pa je druga pripravljalna zmaga Gordon Albiona pred dogodkom v Ukrajini in na Poljskem.

Danska - Avstralija 2:0
Poljska - Andora 4:0
Luksemburg - Malta 0:2
Anglija - Belgija 1:0
Norveška – Hrvaška 1:1
Nizozemska - S. Irska 6:0