Enner Valencia junak zmage proti Hondurasu

Curitiba, 21. 06. 2014 00.50 |

Ekvadorska nogometna reprezentanca je v 2. krogu svetovnega prvenstva v Braziliji (skupina E) v Curitibi premagala Honduras z 2:1.

Carlo Costly
Carlo Costly FOTO: Reuters

Tekma se ni začela tako eksplozivno kot francosko-švicarski obračun, a vseeno so gledalci hitro prišli na svoj račun. V 21. minuti je prvo lepo priložnost na tekmi zapravil Ekvadorec Enner Valencia, ki je z dobrih desetih metrov meril malce premalo natančno. V času ekvadorske prevlade pa so udarili igralci Hondurasa. Carlo Costly je na robu kazenskega prostora dobro sprejel dolgo podajo, Jorge Guagua je slabo posredoval, tako da je eden najboljših honduraških strelcev zadel za 1:0, kar je bil prvi gol Hondurasa na SP po 32 letih. Veselje je bilo kratkotrajno. Že tri minute pozneje so namreč Ekvadorci izenačili. Juan Carlos Paredes je streljal s kakih 20 metov, žoga se je pred golom znašla pri Ennerju Valencii, ta pa jo je iz bližine poslal v mrežo za 1:1. Za slednjega je bil to že šesti zadetek za Ekvador v zadnjih šestih tekmah.

Enner Valencia
Enner Valencia FOTO: Reuters

Tik pred koncem polčasa je Victor Bernardez z dobrih 25 metrov izvedel prosti strel, Alexander Dominguez je bil na mestu, nekaj trenutkov pozneje pa je Costly s strelom z glavo zatresel še vratnico. Kmalu po začetku drugega polčasa je od daleč poskusil Brayan Beckeles, Dominguez pa je žogo ujel. Ekvadorski vratar je moral posredovati tudi v 59. minuti po strelu Jerryja Bengtsona. V 65. minuti pa je Enner Valencia še enkrat več pokazal, kako močan je v igri z glavo, po podaji Walterja Ayovija z leve strani se je še tretjič na prvenstvu vpisal med strelce in povedel Ekvador v vodstvo z 2:1. To je bil ob pomanjkanju priložnosti v končnici tekme tudi končni izid.

Honduras - Ekvador 1:2 (1:1)