Hitro slovo Liverpoola v angleškem ligaškem pokalu

Liverpool, 20. 09. 2017 07.40 |

Tekmec Maribora v nogometni Ligi prvakov Liverpool je izpadel v tretjem krogu angleškega ligaškega pokala. Varovanci trenerja Jürgena Kloppa so morali z 0:2 priznati premoč Leicester Cityju. Za zmagovalce, ki so bili gostitelji tekme, sta v drugem polčasu zadela Shinji Okazaki (65. minuta) in Islam Slimani (78.).

Jürgen Klopp
Jürgen Klopp FOTO: AP

Liverpool je s tem ostal brez zmage že na četrti tekmi zapored. Prav Liverpool bo naslednji domači tekmec Maribora v elitni Ligi prvakov, Redsi v Ljudski vrt prihajajo 17. oktobra. Pred tem se bodo vijoličasti v gosteh 26. septembra merili s Sevillo. Angleški ligaški pokal je vsakoletno nogometno klubsko pokalno tekmovanje v Angliji, ki poteka od leta 1960. Je eno dveh pokalnih tekmovanj, drugi je pokal FA, ki ima daljšo tradicijo in velja za prestižnejšega.