Handanović ubranil enajstmetrovko in preprečil popolno blamažo Interja

Neapelj, 15. 12. 2013 22.43 |

Nogometaši Interja so na tekmi 16. kroga italijanske Serie A izgubili na vročem gostovanju v Neaplju. Napoli je na razburljivi tekmi slavil s 4:2. Še višji poraz je preprečil slovenski reprezentant Samir Handanović, ki je v izdihljajih tekme ubranil enajstmetrovko.

Dries Mertens je bil med najzaslužnejšimi, da je Napoli ugnal Inter.
Dries Mertens je bil med najzaslužnejšimi, da je Napoli ugnal Inter. FOTO: Reuters

Gostovanje Interja v Neaplju je pomenilo, da se je na San Paolo vrnil Walter Mazzarri. Slednji je bil eden izmed najzaslužnejših za preporod Napolija v zadnjih letih, pred to sezono pa je sedel na klop Interja. Vročekrvni domači navijači ga niso pričakali prav nič prijateljsko. Njegov povratek so nagradili z glasnimi žvižgi. Gostitelji so povedli že v deveti minuti tekme, ko je do žoge na robu kazenskega prostora prišel prvi zvezdnik Napolija Gonzalo Higuain in z močnim strelom ugnal Samirja Handanovića. Gostje so potrebovali precej časa, da so se pobrali po šoku, nato pa so v 35. minuti le izenačili. Domača obramba je zaspala ob podaji Freddyja Guarina, kar je na oddaljenejši vratnici izkoristil Esteban Cambiasso. Izid ni bil poravnan prav dolgo. Zgolj štiri minute pozneje je namreč v hiter protinapad stekel Blerim Džemaili, žogo (ne)namerno zaustavil za Driesa Mertensa, ki je natančno meril v krajši kot Handanovićevih vrat. Slovenski reprezentančni vratar je moral pred koncem polčasa še enkrat po žogo v svojo mrežo. Strel Mertensa je uspel odbiti le do Džemailija, švicarskemu reprezentantu pa ni bilo težko zatresti nebranjene mreže.

Črno-modri iz Milana so se znova vrnili v igro v sodnikovem nadomestilu igralnega časa v prvem polčasu. Uspešen je bil Japonec Juto Nagatomo. Tempo ni popuščal niti v drugem polčasu. Obe moštvi sta si priigrali precej priložnosti, v 71. minuti pa so gostje ostali z igralcem manj na igrišču. Zaradi igranja z roko je glavni sodnik Paolo Tagliavento zelo strogo pokazal drugi rumeni karton Rickyju Alvarezu. Gostitelji so številčno prednost s pridom izkoristili in deset minut pozneje razblinili vse dvome o zmagovalcu. Po podaji Lorenza Insigneja je zadel Jose Callejon. V izdihljajih tekme se je izkazal Handanović, ki je ubranil enajstmetrovko Goranu Pandevu in preprečil popolno blamažo svojega moštva. Napoli se je s to zmago utrdil na tretjem mesto, Inter ostaja peti.

Napoli – Inter Milan 4:2 (3:2)
Higuain (8.), Mertens (39.), Džemaili (41.), Callejon (81.); Cambiasso (35.), Nagatomo (45.)
RK: Alvarez (71./Inter)
V 90. minuti je Handanović ubranil 11-metrovko Pandevu.