Handanovič najzaslužnejši za točko Interja proti vodilnemu Juventusu

Torino, 06. 01. 2015 22.53 |

V derbiju italijanske Serie A sta se v Torinu pomerila domači Juventus in Inter iz Milana. Čeprav so bili črno-beli celo tekmo veliko boljši nasprotnik pa se je dvoboj končal brez zmagovalca (1:1). Največ zaslug za točko črno-modrih ima slovenski vratar Samir Handanović.

Samir Handanović je v Torinu svoje delo opravil z odliko.
Samir Handanović je v Torinu svoje delo opravil z odliko. FOTO: Reuters

Serijski italijanski prvak iz Torina je derbi kroga Serie A začel zelo podjetno in napadalno usmerjeno, tako da je imel od prve minute veliko dela slovenski vratar v golu Interja Samir Handanović. Vodilni pritisk stare dame se je vendarle končal z golom, ko je veliko dela opravil Čilenec Arturo Vidal, njegov argentinski soigralec Carlos Tevez pa je žogo le še porinil v prazen gol. Nalet Juventusa se je nadaljeval, toda obramba Interja na čelu z razpoloženim Handanovićem je zdržala, v nadaljevanju prvega polčasa pa so gostje povsem vzpostavili ravnotežje na igrišču, čeprav si izrazitih priložnosti niso priigrali. Tudi v drugem polčasu je imel Juve terensko premoč, a je bil v 63. minuti nepazljiv v obrambi in po hitrem protinapadu je v polno zadel Argentinec Mauro Icardi. Izenačujoči zadetek je vnesel nekaj nemira v domačo ekipo, kar bi lahko Inter tudi kaznoval, vendar je bil v vratih Torinčanov dovolj pazljiv izkušeni Gianluigi Buffon. V zaključku derbija je Juventus močno pritisnil, po izključitvi Hrvata Matea Kovačića, so se gostje iz lombardijske prestolnice povsem povlekli v obrambo, svoje pa je dodal še Handanović in tekma se je končala brez zmagovalca, kar gotovo bolj veseli varovance gostujočega trenerja Roberta Mancinija.

Juventus - Inter 1:1 (1:0)
Tevez 6.; Icardi 63.

KOMENTARJI (27)

wdwwolf
07. 01. 2015 15.42
+3
kako slabo, še dobro da je Inter tako slab, da nas niso znal kaznovat za slab drugi polčas, prvi polčas odigramo na meji prefekcije, v drugem pa na meji med 2. in 3. ITA ligo hehehhe, čestitke Sarmi za nekaj lepih obramb in posredovanj in pa hvala Buffonu za točko
DELTA22
07. 01. 2015 14.19
+1
Nesposobnost in egoističnost Interjevih igralcev je rešila Juventus.
andrea69
07. 01. 2015 11.22
+1
Srčno upam, da bo se bo Interju kmalu posrečilo igrati celo tekmo na taki ravni kot sta bila druga polčasa te tekme in tiste proti Laziu, drugače nam trda prede. Prvi polčas včeraj je bil grozen...
elsh
07. 01. 2015 10.53
+4
Dobra tekma, inter napovedal boj za evropo. Forza milan!
7strel
07. 01. 2015 10.30
-4
nevem zakaj vztraja pri interju bi lahko bolsi klub najdo...
blackwizard
07. 01. 2015 09.30
-2
azzurra ti si sigurno interista in ne veš kaj pišeš,inter je glavni krivec za calciopoli
Slovenijadeželadoma?a
07. 01. 2015 09.45
+2
JST008
07. 01. 2015 09.03
+6
KAJ PIŠETE VI ??? a ste vi sploh gledal tekmo ?? a vam jst prenesem kako je bilo, če pa neznate opisat tekme skopirajte od italijansje gazzete dello sport, ki pravi da prvi počas je pripadel juvetu, drugi polčas jih je Inter povozu, po menjavi in prvem debiju Podolskega ko je Inter še zadel in imel še dve čisti priložnosti za vodstvo, Icardi je z 5 metrov zgrešil prazen gol, drugič pa ni sam podal Osvaldu.. mislm v drugem polčasu je Inter zasluženo boljše igral, Handanovič je bil zelo dober ampak Buffon je isto število strelov odbranil kot Handa, v bistvu 9 proti 8 v strelih in nevem kaj pišete sploh.. boljš da pišete o Mncinijevi uspešni taktiki, in debiju Podolskega.. Juve je bil precej slabši nasprotnik drug polčas in ne rabte pisat da jih je Handa rešil samo zato ker je ubranil en prosti strel Pirlu, haloooo ?? Čeprav točka je najbolj realna, ker sta oba moštva pokazala dovolj za točko, če smo realni si nobeden od njih ni zaslužil zmagat ! Pa prosm ne grajajte Inter tolk, ker je še vedno velik klub, ne poznate pa ozdja da Inter ne sme kupovat zaradi fifinega fair playa zarad denarja, ampak sposoja igralce trenutno Podolski že, sledi pa Shaciri in Lavezzi sredina in nekaj v obrambi.. Inter je dober klub, pa še naš Handa tm brani.. lahko bi vsaj zarad Handanoviča in Krhina(čeprov ne igra) malo bolj navijali za Inter kot naprimer za Juve ki prireja izide!
mmickica
07. 01. 2015 07.32
+9
Lepo je videti, da Inter počasi prihaja k sebi!
mariomandzukic
07. 01. 2015 03.08
-24
kovacic sam z roko pomaha in ze krhin prtece z kanistrom vode na igrisce,po potrebi se mu na hitr kopacke zglanca,med tem ko nas kova pije
godday91
07. 01. 2015 11.15
+2
MM?
07. 01. 2015 15.08
+1
Potem ga pa Kovačić prosi za avtogram, ker misli, da je srečal Rafaela Nadala.
thereddevil
07. 01. 2015 15.28
+1
da nima tvoj kova v golu nasga samirja, nebi njegovi goli pomenl nic ampak res nic