Handanović in Belec do prve lovorike v sezoni

Bari, 22. 07. 2012 11.32 |

Na tradicionalnem turnirju za pokal TIM so sodelovali trije italijanski klubi, Milan, Juventus in Inter. Milanski klub, za katerega nastopa tudi slovenski vratarski dvojec Handanović-Belec, je osvojil prestižno lovoriko.

Vsakoletni turnir je tokrat potekal v Bariju, pomerili so se Juventus in oba milanska kluba, AC Milan in Inter. Turnir so odigrali po posebnem formatu, po en polčas (45 minut) so moštva odigrala med seboj, na koncu pa je bil najboljši Inter. Varovanci trenerja Andree Stramaccionija so premagali Juventus z 1:0 (gol je dosegel Coutinho) ter Milan z 2:1 (za Inter sta gola dosegla Palacio in Guarin). Inter je na koncu osvojil vseh šest točk in osvojili osmi pokal TIM v zadnjih dvanajstih letih. Prvo tekmo je branil Samir Handanović, drugo pa Vid Belec in oba sta dobila pohvale za dobro opravljeno delo po pisanju na uradni klubski spletni strani.

Samir Handanović na tekmi proti Juventusu ni dobil gola.