Japonsko-grška uspavanka obe ekipi ohranila v igri

Natal, 20. 06. 2014 00.58 |

Grčija in Japonska sta v Natalu odigrali svojo drugo tekmo na svetovnem nogometnem prvenstvu v Braziliji. Dvoboj se je končal brez zadetkov (0:0), tako da sta ekipi ohranili možnosti napredovanja v osmino fnala SP.

Keisuke Honda
Keisuke Honda FOTO: Reuters

Čeprav so Japonci večino tekme igrali z igralcem več in imeli žogo več v svoji posesti, pa je bila tekma podobno anemična kot obračun Irana in Nigerije. Točka na vsaki strani obe ekipi ohranja v igri za napredovanje. Prvi polčas dvoboja ni navdušil, priložnosti so bile redke. Japonci so imeli žogo večinoma v svoji posesti, a niso vedeli, kaj z njo narediti proti neugodnim Grkom. Eno redkih priložnosti so zapravili v 21. minuti, ko je Juja Osako žogo poslal malo mimo gola. Slabih 20 minut pozneje je na drugi strani Vassilios Torosidis prišel do odbite žoge, a je bil Eidži Kavašima na mestu.

Grki so ostali v 38. minuti z igralcem manj na igrišču.
Grki so ostali v 38. minuti z igralcem manj na igrišču. FOTO: Reuters

V uvodu drugega polčasa se slika na igrišču ni posebej spremenila. Ekipi sta še naprej igrali večinoma med obema kazenskima prostoroma, pravega zaključnega strela pa ni bilo. Šele v 68. minuti so Japonci zapravili lepo priložnost za vodstvo, ko je Šindži Kagava podal pred gol do Jošita Okuba, ta pa je žogo slabo zadel in jo poslal mimo vrat. Azijci so znova zagrozili v 71. minuti, po neodločnem izbijanju grških branilcev je do žoge prišel Acuto Učida, toda žogo poslal mimo gola. Tudi v naslednjih minutah so več želje po zadetku kazali Japonci, a trmasti Grki se niso pustili in vse ključne japonske podaje pravočasno prestregli.

Japonska - Grčija 0:0
RK: Katsouranis 38.