Goriške vrtnice nadigrale Zavrč

Nova Gorica, 11. 08. 2015 19.17 |

Nogometaši Gorice so dobili uvodno tekmo 5. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Goriške vrtnice so s 3:0 nadigrale Zavrč, ki je zabeležil drugi poraz v sezoni. Goričani so s četrto zmago so se še pred koncem kroga utrili na prvem mestu.

Nogometaši Gorice letos nasprotnikom nasuli 11 golov.
Nogometaši Gorice letos nasprotnikom nasuli 11 golov. FOTO: Damjan Žibert

V medsebojnih obračunih so uspešnejši Goričani, ki so do zdaj sedemkrat zmagali in dvakrat izgubili proti Zavrču. V goriškem športnem parku Zavrč še ni osvojil točke, poleg tega mreže goriških vrtnic do zdaj še ni zatresel, prejel pa je kar 16 golov.

V devetem medsebojnem obračunu so bolje začeli domačini, ki so si priigrali nekaj več priložnosti, predvsem iz prekinitev. Toda gostje, kljub visoki temperaturi, 34 stopinj Celzija, se niso pustili prelisičiti, tudi potem, ko so si Goričani v 35. minuti priigrali enajstmetrovko. Davor Rogač je v kazenskem prostoru podrl Dina Martinoviča, ki pa podarjenega darila ni znal izkoristiti. Vrtnice so bili podjetnejše v drugem polčasu, saj so imeli vel priložnosti za vodstvo, toda vsi napadi so ostali nekaznovani. v 55. minuti je po podaji Jana Humarja, Miran Burgič zadel stativo.

Siloviti napadi Gorice so sadove obrodili v 69. minuti, ko je nespretno obrambo gostov ukanil napadalec Blessing Chibukie Eleke. Nigerijec je bil danes strelsko zelo razpoložen, saj je drugi gol na tekmi po podaji Amel Džuzdanovič dal v 79. minuti. Golijado Gorice pred domačimi navijači je sedem minut pozneje nadaljeval Alen Jogan, ki je postavil tudi končni izid tekme Gorica - Zavrč 3:0.

Miran Srebrnič je Gorico popeljal do četrte letošnje zmage.
Miran Srebrnič je Gorico popeljal do četrte letošnje zmage. FOTO: Damjan Žibert

Goričani so se s četrto zmago še dodatno utrili na prvem mestu lestvice Prve slovenske nogometne lige Telekom Slovenije, kljub temu, da še niso odigrane vse tekme 5. kroga. Varovanci Mirana Srebrniča imajo po petih tekmah 12. točk, pet več kot Maribor, ki ima tekmo manj.

Jutri si lahko v neposrednem prenosu na Kanalu A ogledate tekmo med Mariborom in Celjem. Studijski del se začne ob 19. uri.

Gorica - Zavrč 3:0 (0:0)