Zavrč, 02. 08. 2013 22.04 |

V zadnjem dvoboju 4. kroga PrveLige je velenjski Rudar na domačem igrišču s 3:0 ugnal kranjski Triglav in se prebil na drugo mesto. Zmage so se v zadnjem krogu veselili še Novogoričani in Novomeščani.

Velenjčani so vknjižili že tretjo prvenstveno zmago.
Velenjčani so vknjižili že tretjo prvenstveno zmago. FOTO: Miro Majcen

Nogometaši velenjskega Rudarja so v prvih treh prvenstvenih obračunih nove sezone vknjižili dve zmagi in temu dodali poraz, pred dvobojem četrtega kroga pa so si ob Jezeru želeli treh točk. Pri njih je gostoval kranjski Triglav, ki je imel v preteklosti le poredkoma recept za zmago nad knapi. Na osemnajstih prvenstvenih obračunih je namreč Rudar kar dvanajstkrat premagali Kranjčane, od tega kar osemkrat na domačem igrišču, medtem ko je Triglav prišel do treh točk le v treh primerih. Tokat so Velenjčani hitro pokazali kdo je gospodar domačega terena, saj je Mate Eterović za vodstvo zabil že v 4. minuti. Dalmatinec je prednost povišal tudi na 2:0, za končnih 3:0 pa je v 90. minuti zabil Matej Podlogar.

Celjani se s Kopra vračajo z novo točko.
Celjani se s Kopra vračajo z novo točko. FOTO: Damjan Žibert

V neznosnih razmerah remi na Bonifiki
Nogometaši Luke Koper in Celja bi najraje prestavili termin prvenstvenega obračuna na Bonifiki. Živo srebro se je na Obali povsem približalo 40 stopinjam Celzija, kar je pošteno izmučilo ene in druge. A vendarle maloštevilni gledalci zato niso bili prikrajšani za gole, natančneje dva. Z 11-metrovke je domače v vodstvo popeljal Matej Mavrič Rožič, za končnih 1:1 pa je zabil Gregor Bajde. Celjani so imeli ob doseženem golu igralca več v polju, saj je moral v 50. minuti predčasno pod prho Leo Štulac. Kljub igralcu manj je Goran Galešič v samem zaključku dvoboja stresel še prečko vrat Matica Kotnika. Tekmeca sta se na koprski zelenici tako razšla z delitvijo točk (1:1).

Domžalski strateg Mojsilović je razočaran zapustil Novo mesto.
Domžalski strateg Mojsilović je razočaran zapustil Novo mesto. FOTO: Damjan Žibert

Domžalčani prvič letos na kolenih
Nogometaši Domžal so gostovali pri novem slovenskem prvoligašu Krki in doživeli prvi letošnji poraz. Izbranci Stevana Mojsilovića so silovito začeli, a že v 14. minuti prvič pobrali žogo iz svojih vrat. Že v 14. minuti je Luka Volarič izkoristil neodločnost domžalske obrambe in zabil za 1:0. Gostje so nato poizkušali izid izenačiti, a mreža ni in ni hoela v mrežo tekmeca. Za nameček je v 43. minuti pordečel še Nejc Skubic in sanj o ugodnem izidu je bilo še pred začetkom nadaljevanja konec. V drugem polčasu so Novomeščani številčno prednost kronali še z dvema goloma. Najprej je bil natančen Josip Marošević, v 64. minuti pa je za končnih 3:0 zadel še Adnan Bešić.

Viktor Trenevski po domačem porazu ni imel razlogov za zadovoljstvo.
Viktor Trenevski po domačem porazu ni imel razlogov za zadovoljstvo. FOTO: Damjan Žibert

Goričani zmagali v Zavrču
Po začetnem otipavanju so pobudo na igrišču prevzeli gostje. Ti so terensko premoč kronali v 26. minuti. Branilec Alen Jogan je z dolgo podajo čez celo igrišče v domačem kazenskem prostoru našel Welleja Ndiaya, ki je bil najvišji v skoku in neubranljivo zadel. Vrtnice so našle recept, kako ustaviti presenečenje prvenstva. V 40. minuti so Goričani spet zapretili, strel je sprožil Živec, a je bil Gregor Fink tokrat na pravem mestu. Domači so poskusili v 44. minuti, a je bila podaja Jožeta Benka previsoka za Josipa Fučka. V drugem polčasu sta se ekipi na igrišče vrnili brez sprememb v enajstericah, že takoj pa so se spet veselili gostje. Živec je lepo podal Massimu Codi, ki je brez težav premagal Finka. Tri minute pozneje so bili spet nevarni gostje, ki so kljub visokemu vodstvu še naprej napadali proti vratom Zavrča. Od 60. minute so se domači le prebudili in pritisnili proti goriškim vratom, a sta poskusa Maria Brlečiča in Mihe Kokola končala mimo vrat. Sledilo je še nekaj poskusov na obeh straneh, a izid se do konca tekme ni spremenil.

Rudar Velenje - Triglav 3:0 (1:0)
Luka Koper – NK Celje 1:1 (1:0)
Krka – NK Domžale 3:0 (1:0)
Zavrč – Gorica 0:2 (0:1)