Ljubljana, 18. 08. 2012 20.13 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši Gorice so v 6. krogu 1. slovenske nogometne lige na domačem igrišču premagali Luko Koper z 2:0, velenjski Rudar je bil z 1:0 boljši od Triglava, Maribor je z 2:1 ugnal Domžale, Olimpija pa je v Stožicah remizirala s Celjem (2:2). Na edini nedeljski tekmi je Aluminij ugnal Muro.

NK Maribor
NK Maribor FOTO: Damjan Žibert

Dvoboj nekdanjih in aktualnih prvakov so dobili Mariborčani, ki zdaj sami držijo vrh lestvice, trener Darko Milanič je na igrišče poslal vse najboljše z izjemo kaznovanega Arghusa. Namesto njega je prvič po okrevanju vstopil Martin Milec. V domžalskih vratih ni bilo poškodovanega Nejca Vidmarja, priložnost je dobil Gregor Zabret, ki danes slavi 17. rojstni dan. Mariborčani so dolgo pletli mrežo okoli gostujočih vrat, vendar zaključnega strela ni bilo. Šele v 41. minuti so se gostitelji veselili. Tavares je v kazenskem prostoru prišel do žoge. Streljal je iz obrata, žoga je zadela Darka Zeca, spremenila smer in presenetila Zabreta. Česar domači niso zadeli, je uspelo gostom v 74. minuti. Žiga Kous je poslal predložek z desne strani. Najvišji v skoku je bil Ivan Knezović, ki je žogo z glavo poslal v desni kot domače mreže. Mariborčani so v končnici hiteli k drugemu zadetku. Tega jim je uspelo doseči tri minute pred koncem. Goran Cvijanović je natančno podal z desne strani, Tavares pa žogo z glavo poslal mimo Zabreta v desni kot za zmago in potrditev vodstva na prvenstveni lestvici.

Ljubljančani so v Stožicah remizirali s Celjani.
Ljubljančani so v Stožicah remizirali s Celjani. FOTO: Damjan Žibert
Remi Olimpije in Celja
Kljub zgodnjemu vodstvu Olimpije z dvema zadetkoma so gosti pokazali, da so v dobri formi in da niso naključno pri vrhu lestvice. V drugem polčasu so izid izenačili in bili blizu tudi zmagovitemu zadetku. A na koncu sta se moštvi v lepi tekmi vendarle zasluženo razšli z delitvijo točk. Ljubljančani so dvema zmagama in porazoma dodali še drugi neodločen izid, Celjani pa so ob Mariboru še edini brez poraza. Ljubljančani so tekmo odlično začeli in že v peti minuti povedli, ko je z desne strani na rob kazenskega prostora podal Inigo Sarasola, tja je vtekel Antonio Delamea Mlinar, si žogo s prsmi podaljšal in nato v dvoboju iz oči v oči ugnal še vratarja Matica Kotnika. V 15. minuti so zmaji vodili že z 2:0. Kotnik je namreč v kazenskem prostoru zrušil hitrega Williama Franklina Vicenteja, tako da je glavni sodnik povsem upravičeno pokazal na belo točko. Odgovornost je nase prevzel Boban Jović in z močnim nizkim strelom matiral celjskega vratarja. Celjani so se vrnili v igro v 26. minuti, ko je Roman Bezjak dobil lepo globinsko podajo, se znebil spremstva Sretena Sretenovića in na koncu ukanil še Aleksandra Šeligo, ki se je sicer dotaknil žoge, a je bil strel premočan. Celjani so napadali, kar se jim je obrestovalo v 75. minuti. Z 20 metrov je sprožil Marko Tuomas Kolsi, Šeliga je žogo odbil, a le do Bilalija Lutfija, ki jo je iz bližine potisnil v mrežo za 2:2.

Nogometaši Gorice so premagali Koper.
Nogometaši Gorice so premagali Koper. FOTO: Damjan Žibert
Gorica boljša od Kopra
Koprski nogometaši, ki so bili pred tem krogom točkovno izenačeni z Mariborom in Celjem na vrhu lestvice, so v Novi Gorici doživeli prvi poraz v sezoni. Novogoričani so povsem zasluženo vzeli vse tri točke, saj so bili večino tekme boljši in konkretnejši tekmec. Tekma v vroči Novi Gorici se je začela razburljivo. V deseti minuti so domači nogometaši izvedli kot, v skoku je bil najvišji Miha Gregorič, ki pa je zatresel okvir koprskih vrat. Tri minute zatem so imeli domači znova udarec iz kota, po katerem je Milan Bubalo v kazenskem prostoru igral z roko, zaradi česar je glavni sodnik pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec najstrožje kazni je bil Uroš Celcer. V 15. minuti pa so izjemno priložnost za izenačenje imeli tudi gosti, saj so tudi "kanarčki" dobili enajstmetrovko, a jo je Ivica Guberac zapravil. Zatem je dvakrat poskusil domačega vratarja Vasjo Simčiča ukaniti še Miroslav Čovilo, a brez uspeha, zato pa so se v 32. minuti znova veselili domači, ko je z roba kazenskega prostora za 2:0 zadel Dejan Žigon, kar je bil tudi končni izid tekme.

Velenjčani premagali Kranjčane
Velenjčani so v šesti tekmi nove sezone vendarle dosegli prvo zmago. Z zadetkom Uroša Rošerja so ugnali Kranjčane, ki so s tretjim zaporednim porazom knape "nasledili" na predzadnjem mestu prvenstvene lestvice. Čeprav so Kranjčani bolje začeli tekmo v Velenju, so v 20. minuti povedli domači. Nekdanji član Rudarja Petar Stojnić je zamudil v obrambi, napravil prekršek nad Elvisom Bratanovićem v kazenskem prostoru, zaradi česar je sodnik dosodil najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izvedel Uroš Rošer.

Nogometaši Mure v domačem prvenstvu nimajo razloga za veselje.
Nogometaši Mure v domačem prvenstvu nimajo razloga za veselje. FOTO: Damjan Žibert

Mura še naprej brez zmage
Evropski Muri je na domači sceni voda prišla do grla, zato so Sobočani tekmo z Aluminijem začeli z mislijo po prvi prvenstveni zmagi. Že sam začetek tekme je potrdil, da se Muri ne piše nič dobrega. V šesti minuti so se gosti veselili vodstva. Adnan Bešić se je po samostojnem prodoru sprehodil skozi Murino obrambo in s 14 metrov zadel desni spodnji kot domačih vrat. V protinapadih hitri in konkretnejši gosti so v 18. minuti povišali prednost. Robert Kurež je bil neulovljiv za muraše, žoge sicer ni najbolje zadel, a je ujel vratarja Filipa Drakovića na napačni nogi, tako da je končala v mreži.

V drugem polčasu je za prvo razburjenje poskrbel Nusmir Fajić, ki je silovito sprožil z dobrih 20 metrov, žoga pa je tik nad prečko zapustila igrišče. V 56. minuti je po podaji Leona Horvata poskušal Denis Kramar z glavo, a je bil Murko uspešnejši, že v naslednjem napadu domačih pa je bil slednji premagan. Žoga Arpada Vaša je prišla do Mateja Eterovića, ta pa jo je rutinirano zabil pod prečko. Domači so prevzeli pobudo in v 69. minuti bili blizu izenačenja. Osem minut pred koncem je bila tekma odločena. Kurež je pobegnil obrambi domačih, njegov strel je vratar Draković še dobil, a je žoga prišla do rezervista Denisa Reška, ki jo je z natančnim strelom usmeril v levi spodnji kot.

Gorica - Luka Koper 2:0 (2:0)
Maribor - Domžale 2:1 (1:0)
Rudar Velenje - Triglav 1:0 (1:0)
Olimpija Ljubljana - Celje 2:2 (2:1)
Mura - Aluminij 1:3 (0:2)