Goliada v San Sebastianu, Barci mestni derbi

San Sebastian, 26. 05. 2013 21.56 |

V predzadnjem krogu španske Primere Division je Real Sociedad v izdihljajih tekme prišel do točke proti Real Madridu. Katalonski derbi med Espanyolom in Barcelono je zasluženo pripadel novim španskim prvakom.

Jose Mourinho po koncu sezone zapušča trenersko mesto Real Madrida.
Jose Mourinho po koncu sezone zapušča trenersko mesto Real Madrida. FOTO: Reuters

Španski podprvak Real Madrid je gostoval v vroči Baskiji pri Real Sociedadu. Trener Madridčanov Jose Mourinho je med tednom potrdil, da po treh letih zapušča barko belega baleta. Portugalski strokovnjak je na zelenico v San Sebastianu poslal prevetreno enajsterico. Gostitelji, ki se z Valencio krčevito borijo za četrto mesto, ki še prinaša vozovnico za prestižno Ligo prvakov, so v uvodnih minutah doživeli hladen tuš. Že v 6. minuti je darilo domače obrambne vrste izkoristil Gonzalo Higuain in zadel za 1:0. Gostitelji so imeli več od igre in številne priložnosti, a na vratih Reala se je venomer izkazal razpoloženi Diego Lopez. V 57. minuti je domače navijače v molk zavil Jose Callejon, ki je zadel po lepi podaji Kakaja. Gostitelji se niso predali in izid znižali sedem minut pozneje, ko je z najstrožje kazni zadel Xabier Prieto. Povsem napadalna igra Sociedada je sadove obrodila v 78. minuti, ko je zadel Antoine Griezmann. Veselje pa ni trajalo dolgo, saj je že v naslednjem napadu za 3:2 zadel Sami Khedira. Nepopustljivost Baskov pa se je poplačala v zadnjih minutah tekme, ko je za končnih 3:3 in za pomembno točko zadel Prieto. Kljub točki je Sociedad zapustil četrto mesto, saj je Valencia doma z golom Roberta Soldada premagala Granado in se tako krog pred koncem povzpela na četrto mesto, ki pelje v Ligo prvakov.

Katalonski derbi pripadel Barceloni

Alexis Sanchez
Alexis Sanchez FOTO: Reuters

Španski prvak Barcelona se je pred naslednjo sezono okrepil z mladim brazilskim talentom Neymarjem, ki si bo družbo v napadu delil z Lionelom Messijem. Trener Barcelone Tito Vilanova je na katalonskem derbiju proti Espanjolu, ki je trdno zasidran na sredini prvenstvene lestvice, ponudil priložnost igralcem, ki so do zdaj igrali precej manj. Obračun so bolje začeli španski prvaki, ki so povedli v 14. minuti, ko je po podaji Davida Ville zadel hitronogi Alexis Sanchez. Premoč Barce, ki je bila boljši tekmec od Espanyola, je ob koncu zasluženo potrdil Pedro in postavil  končnih 2:0.