V Premier League gola ni dosegel od marca, nato je zablestel s 'hat trickom' v 11 minutah

London, 13. 09. 2016 07.54 |

V angleški Premier League je Everton zmagal s 3:0, vse tri gole je dosegel Romelu Lukaku. Belgijski reprezentant je imel dolg strelski post, ki se vleče še v minulo sezono, a se je tokrat izkazal in dosegel vse gole za svoje moštvo.

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku FOTO: AP

O nevsakdanjem dosežku poročajo angleški mediji. Belgijski nogometaš Romelu Lukaku, po poklici sicer napadalec, zadolžen za doseganje zadetkov, ni zatresel nasprotnikove mreže od marca, nato pa je v razmaku enajstih minut zabil kar tri gole. Triindvajsetletni reprezentant je 'hat trick' dosegel v drugem polčasu in tako svojo ekipo Everton popeljal do zmage s 3:0 in tretjega mesta na razpredelnici angleške Premier League dve točki za vodilnim Manchester Cityjem.

"Zadetki so za mladega fanta zelo pomembni. Vseskozi sem mu govoril naj se ne ozira na zapise v medijih in kritike navijačev. Njegovo področje je nogometno igrišče in tam mora govoriti," je po zmagi nad Sunderlandom s 3:0 dejal njegov trener Ronald Koeman.