Generalka pred finalom LP brez zmagovalca

Dortmund, 04. 05. 2013 20.20 |

V derbiju 32. kroga Bundeslige je Borussia iz Dortmunda gostila Bayern München. Po srditem boju sta se finalista letošnje Lige prvakov razšla brez zmagovalca (1:1).

Robert Lewandowski je v 60. minuti zastreljal najstrožjo kazen.
Robert Lewandowski je v 60. minuti zastreljal najstrožjo kazen. FOTO: Reuters

Čeprav sta stratega obeh ekip spočila nekatere igralce udarne enajsterice, gledalci niso bili za nič prikrajšani. Razburljivo je bilo že od uvodne minute, za prvo navdušenje na stadionu Westfalen pa je v 11. minuti poskrbel Kevin Grosskreutz, ki je z volejem premagal gostujočega čuvaja mreže Manuela Neuerja. Smele načrte so imeli tudi varovanci Juppa Heynckessa, ki so izid kmalu izenačili. Podajo Rafinhe je z glavo v gol pospremil Mario Gomez. Povsem ob koncu prvega polčasa je imel nemški reprezentant izjemno priložnost za vnovičen zadetek, vendar je Roman Weidenfeller odlično posredoval.

Tudi v nadaljevanju smo spremljali visok ritem igre. Noben boj za žogo ni bil izgubljen, prvo resnejšo priložnost pa so imeli domači ljubljenci. Jerome Boateng je v kazenskem prostoru igral z roko, strel z bele točke Roberta Lewandowskega pa je Neuer suvereno ubranil. Glavni sodnik Peter Gagelmann je imel spet veliko dela v 64. minuti. Rafinha je s komolcem v obraz udaril Jakuba Blaszczykowskega. Brazilec je povsem upravičeno prejel rdeči karton. Varovanci Jürgena Kloppa so začeli podjetneje, Bavarci pa so z igralcem manj na zelenici vse napade suvereno odbili. Srečanje se je končalo s pravičnih 1:1.

Borussia Dortmund – Bayern München 1:1 (1:1)

-6
hehe, se vidi, kako je popularna nemška liga. skoraj nič komentov. bistveno več jih je pod tekmo manU - chelsae;) to bo dolgcajt na wembleyu 25. maja. vsaj, kar se mene tiče;)
meskic
05. 05. 2013 20.51
+4
Meni je vazno samo, da v finalu ne bo Reala in Barcelone. Tekma finala pa naj se odigra v Nepalu brez tv-prenosa. Samo da ni špnaskih predstavnikov v njem, še posebej Reala. MIA SAN MIA.
Raumdeckung
05. 05. 2013 22.22
+2
Alien....pejdi ti v Nemčijo pogledat eno novico z angleško ligo pa z nemško. Poglej ti kdo je v letu 2012 imel največ obiskovalcev povprečno v Stadionu v EVROPI ( Dortmund). Poglej ti kdo ima povprečno največ gledalcev v evropi (Bundesliga). Poglej katera druga liga ima največ gledalcev v stadionu (2. Bundesliga). Poglej ti katera liga je finančno najbolj zdrava (Bundesliga). Če gledamo samo na državo. Torej ko igrajo Manu in recimo City manj ljudi gleda to tekmo v Angliji kot v Nemčiji BVB : Bayern. Logično saj Nemčija ima več prebivalcev. Samo s tem semuniču tvojo neumno teorijo. Aja...a s ti ti vidu kak nemški klub, ki se proda tako hitro kot Chelsea, City, Manu ? Hehehe ni :)
Raumdeckung
05. 05. 2013 22.23
+1
Joj zdej sem še le vidu komu odgovarjam....škoda besed.... Froc pridi si prosim po en šamar...
Raumdeckung
05. 05. 2013 22.26
+0
Dolgacajt bo sam tebi...ti drkaš luliko na Realček... Navijači Dortmunda so v 2 dneh hoteli kupit 100.000 vstopnic za finale. Sami bi napolnili dva stadiona. Sam ti kekec ne veš kaj je nogomet. Še ženske, ki bojo sedle v stadionu vejo več.
Marjan h.1966
05. 05. 2013 23.37
+1
Ah pusti ga. Ni vredno, da se trudi s dopovedat 15 letniku.
06. 05. 2013 09.53
-1
hehe ... jao, ful komentov imate. ful popularna sta dva kluba. hehe;)