Galaktiki sezono sklenili z zmago

Madrid, 17. 05. 2014 17.42 |

Nogometaši madridskega Reala so tekmovalno leto sklenili z zmago. Na zelenici Santiago Bernabeua, so brez poškodovanega Cristiana Ronalda, zmagali z 3:1. Za galaktike sta zabila Gareth Bale in Alvaro Morata.

Nogometaši Real Madrida so v 38. krogu Primere Division gostili Espanyol. Dvoboj se je za četo Carla Ancelottija začel izjemno slabo. Na ogrevanju se je namreč poškodoval prvi zvezdnik moštva Cristiano Ronaldo. Portugalec se je namreč prvič po poškodbi vrnil na zelenico, italijanski strateg ga je uvrstil v udarno enajsterico, a ga je bil pred dvobojem primoran zamenjati z Iscom.

Gareth Bale
Gareth Bale FOTO: Reuters

In igra brez Cristiana ni bila tisto kar so navijači galaktikov pričakovali. Vseskozi je manjkala pika na i, ni bilo igralca, ki bi soigralcem pomagal do lahkih golov, za nameček pa so morali zvesti privrženci zmagovalcev španskega kraljevega pokala, na gol čakati vse do 64. minute. Takrat ga je zabil Valižan Gareth Bale, tri minute pred iztekom igralnega časa pa je na 2:0 povišal Alvaro Morata.

Čeprav je sprva kazalo, da se je tekmec predal, je Pizzi v 90. minuti uspel znižati na 2:1, takoj zatem pa so imeli gostje še priložnost za izenačenje. A mreža Ikerja Casillasa se ni zatresla, za nameček pa so domačini izpeljali še bliskovit nasprotni napad, Morata pa ga je kronal z drugim golom na dvoboju. Real se je tako prebil na drugo mesto prvenstvene tabele, kjer se lahko zadrži v primeru Barcinega poraza na derbiju z Atletico Madridom.