Ljubljana, 18. 08. 2011 22.32 |

Nogometaši Maribora so na prvi tekmi 4. predkroga evropske lige premagali ekipo Rangers iz Glasgowa z 2:1. Štajerci so tako prvi del dvoboja s škotskim prvakom končali z odličnim izhodiščem pred povratnim obračunom na Ibroxu.

V odsotnosti kapetana Marcosa Tavaresa - posebej njega bi Maribor potreboval za bolj natančno in učinkovito zaključevanje akcij - in Jovana Vidovića je bila tokrat Rangersova vloga favorita še večja.

Toda Škoti tega "statusa" niso upravičili, saj so se predstavili kot nič kaj zastrašujoč tekmec, še več, v drugem polčasu so bili slovenski prvaki bistveno boljši in to kronali z dvema goloma in tesno zmago, ki daje upanje za mariborsko napredovanje.

Mariborčani so odločno začeli tekmo in v drugi minuti imeli lepo priložnost za vodstvo, po akciji po desni strani je do zaključnega strela prišel Aleš Mertelj, vendar je meril naravnost v telo Allana McGregorja, Dalibor Volaš pa je v sedmi minuti z roba kazenskega prostora žogo poslal čez gol.

Tudi v nadaljevanju so imeli pobudo domači nogometaši, ki pa je niso znali spremeniti v kakšno konkretnejšo akcijo. Na drugi strani so gosti prvič na tekmi resneje zapretili v 23. minuti, ko je poskusil Nikica Jelavić, vendar je bil Jasmin Handanović na mestu.

Maribor - Glasgow Rangers - 1
Maribor - Glasgow Rangers - 1 FOTO: Damjan Žibert

Škoti, ki dotlej niso pokazali nič posebnega, pa so povedli v 31. minuti, ko je iz bližine po podaji Kirka Broadfoota z desne strani zadel Juanma Ortiz. Le nekaj trenutkov zatem je imel novo priložnost za goste Jelavić, a je meril mimo gola z roba kazenskega prostora. V 39. minuti je na drugi strani prosti strel z dobrih 20 metrov dobro izvedel Dejan Mezga, a le za las zgrešil cilj.

Štajerci so izenačili v 52. minuti, ko je Agim Ibraimi z desnega roba kazenskega prostora močno po tleh sprožil proti bližnji vratnici, ob slabem posredovanju McGregorja pa je žogo končala v mreži. Po zadetku so domači spet pritisnili, imeli še nekaj priložnosti prek Roberta Berića in Volaša, a so te ostale neizkoriščene, tudi strel od daleč Mauricea Eduja na drugi strani ni bil dovolj natančen za spremembo izida.

V 72. minuti je znova s prostega strela z 20 metrov dobro sprožil Mezga, ki pa je spet za nekaj centimetrov zgrešil "vodstvo", le malce bolj nenatančen pa je bil Goran Cvijanović v 88. minuti. V drugi minuti sodniškega dodatka pa je Maribor zabil zmagoviti gol. Mezga je lepo prodrl v kazenski prostor, podal v sredino, kjer je Etien Velikonja mojstrsko s peto žogo poslal v škotsko mrežo.

Maribor - Glasgow Rangers 2:1 (0:1)
0:1 Ortiz (31.), 1:1 Ibraimi (52.), 2:1 Velikonja (90.)