Celje, 11. 07. 2013 20.55 |

Nogometaši NK Celja so se po porazu na povratnem obračunu prvega kroga kvalifikacij Lige Evropa (2:0) poslovili od evropskih tekmovanj v letošnji sezoni. Gostitelji so na Norveškem zmagali z 2:1.

Nogometaši NK Celje so bili po uvodnem obračunu 1. kroga kvalifikacij za nastop v Ligi Evropa optimistično razpoloženi. Na gostovanju pri norveškem prvoligašu Tromsu so zmagali z 2:1 in si pred povratnim dvobojem na domačem igrišču priigrali lepo izhodišče. A očitno je mlado zasedbo predvsem nervoza v uvodnih minutah dvoboja stala napredovanja. Izkušeni gostje so v Celje pripotovali z enim samim ciljem, napredovati v drugi krog tekmovanja, in svoj načrt so začeli uresničevati že zelo zgodaj.

V 4. minuti dvoboja je Magnus Andersen zabil za 1:0, gol pa je dal četi Agnarja Christensena dodaten elan. V 16. minuti je bilo na velikem semaforju Arene Petrol že 2:0, za rezultat, s katerim so si Norvežani že zagotovili napredovanje, pa je bil zaslužen napadalec Morten Moldskred. Celjani so nato poizkušali znižati, do izteka prvega dela zadeli še vratnico, gol pa je bil tokrat za četo Miloša Rusa začaran.

Celjski nogometaši se poslavljajo od Evrope.
Celjski nogometaši se poslavljajo od Evrope. FOTO: Damjan Žibert

Tudi v nadaljevanju dvoboja. Čeprav so imeli v zadnjih desetih minutah igralca več na igrišču, premoči niso realizirali. Slovenski predstavnik v Evropi tako tudi drugo sezono zapored ostaja brez napredovanja v naslednji krog.