Miami le še zmaga loči od šampionskega prstana

Miami, 19. 06. 2012 21.35 |

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so v četrtem dvoboju finalne serije še tretjič premagali Oklahoma City Thunder (104:98) in so odslej le še zmago oddaljeni od tako želenega šampionskega prstana. Junak dvoboja je bil z 29 točkami LeBron James.

Košarkarji Oklahome so v Miami pripotovali z jasnim ciljem – izenačiti izid v zmagah na 2:2, in v takšnem stilu so tudi začeli četrti obračun finalne serije. Na krilih izjemnega Russlla Westbrooka so uvodno četrtino dobili s 33:19, v nadaljevanju pa so se prebudili gostitelji in iz četrtine v četrtino uspešno zniževali prednost, ob koncu pa zmagali z 104:98. Tudi Westbrookovih 43 točk je bilo premalo. "Odigral je izjemno. Kljub vsemu to ni zadostovalo za zmago Oklahome,“ je po dvoboju igro zvezdnika poražencev ocenil trener Miamija Erik Spoelstra.

Udonis Haslem
Udonis Haslem FOTO: Reuters

"Menim, da je bil Russell izjemen. Igral je preudarno, bil je agresiven, vseskozi pa nas je s svojimi potezami držal v igri za zmago. Razočarani smo, sami pri sebi, imeli smo priložnost in je nismo izkoristili. Verjamem, da bo na petem obračunu drugače,“ je bil razočaran trener Oklahome Brooks. Vročica tako pred petim dvobojem finalne serije vodi s 3:1 v zmagah.

Miami Heat – Oklahoma City Thunder 104:98 / 3:1