Carigrad, 10. 12. 2013 22.48 |

M.J./M.F./STA
54

Nogometaši v ligi prvakov se odigrali zadnji krog predtekmovanja, znanih je sedem ekip, ki so si zagotovile napredovanje v osmino finala. Izločilne boje so si priigrali Manchester United, Bayer Leverkusen, Real Madrid, PSG, Olympiakos, Bayern München in Manchester City.

Obračun za drugo mesto skupine B med Galatasarayem in Juventusom so zaradi snega odpovedali. Poleg omenjene sedmerice so si izločilni del že prej priigrali Chelsea, Barcelona in Atletico Madrid. V Carigradu sta se za drugo mesto v skupini B udarila Galatasaray in Juventus, a so tekmo zaradi snežnega meteža v 32. minuti morali prekiniti, rezultat je bil takrat 0:0. Po 25 minutah so iz Evropske nogometne zveze sporočili, da so tekmo morali odpovedati. Tekma bo odigrana v sredo ob 13. uri. Prvo mesto je bilo v tej skupini že pred zadnjo tekmo oddano madridskemu Realu, ki se je tokrat pomeril s Köbenhavnom. Španci so brez težav odpravili danske igralce, za zmago sta zadela Luka Modrić v 25. minuti, ko je na robu kazenskega prostora iz igre vrgel domačo obrambo in lepo zadel desni zgornji kot, in Cristiano Ronaldo v 48. minuti.

Sneg je "odnesel" dvoboj Galatasaraya in Juventusa v Carigradu.
Sneg je "odnesel" dvoboj Galatasaraya in Juventusa v Carigradu. FOTO: Reuters

V derbiju večera med Bayernom in Manchester Cityjem so domači tekmo začeli sanjsko. V peti minuti je podajo Danteja izkoristil Thomas Müller, v 12. minuti je na 2:0 povišal Mario Götze. David Silva je znižal v 28. minuti, junak večera za angleško moštvo pa je bil James Milner. V 59. minuti je padel ob Danteju, sodnik je pokazal na enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Aleksander Kolarov, Milner pa je v 62. minuti postavil končni rezultat 3:2. Bayern in City sta po šestih temah končala s 15 osvojenimi točkami, prvo mesto so osvojili Bavarci. Na drugi tekmi skupine D med Viktorio Plzen in CSKA Moskvo je sodil Slovenec Damir Skomina, obračun se je končal z 1:1. Moskovčane je v vodstvo popeljal Ahmed Musa (65.), Daniel Kolar je v 77. minuti izenačil, v 90. minuti pa je ob številčni prednosti (rdeči karton sta prejela dva igralca CSKA-ja) zmago domačim priigral Tomaš Wagner.

V skupini A je Bayer Leverkusen gostoval pri Real Sociedadu, za Nemce je v 50. minuti edini zadetek na tekmi dosegel Ömer Toprak. Manchester United je z 1:0 premagal Šahtar Donjeck, edini gol je v 67. minuti zabil Phil Jones.

Aleksandar Kolarov je dosegel drugi gol za Manchester City.
Aleksandar Kolarov je dosegel drugi gol za Manchester City. FOTO: Reuters

V skupini C je prvouvrščeni PSG gostoval v Lizboni pri Benfici. Za Francoze je v 37. minuti zadel Edinson Cavani, na 1:1 je izenačil Lima (44.), za tri točke Benfice je v 59. minuti poskrbel Nicolas Gaitan. Olympiakos je doma z 2:1 premagal Anderlecht, zvezda večera je bil Javier Saviola. Ta je grško moštvo v vodstvo popeljal v 33. minuti, čez šest minut je izenačil Sacha Kljestan. Saviola je v 50. minuti zapravil najstrožjo kazen, je pa zadel v 58. minuti. Belgijci so do konca ostali brez treh izključenih igralcev, v sodnikovem dodatku je to izkoristil Alejandro Dominguez.