Milano, 14. 04. 2013 22.12 |

Nogometaši AC Milana so na derbiju zadnjega prvenstvenega kroga pred domačimi gledalci remizirali z Napolijem (1:1). V vodstvo jih je popeljal Mathieu Flamini, gostje pa so izid uspeli poravnati prek Gorana Pandeva.

Nogometaši AC Milana še naprej bijejo krčevito bitko za drugo mesto na prvenstveni tabeli,če želijo sanjati o takšnem razpletu, pa je bilo zanje skoraj nujno, da premagajo Napoli. Neapeljčani pa so bili naslednji tekmec rossonerov in na sever so pripotovali odločeni, da zmagajo. Tako bi namreč pobegnili tekmecu in se močno približali naslovu podprvaka. Vendar je začetek dvoboja v popolnosti pripadel domačinom. V 5. minuti je najprej zapretil Kevin Prince Boateng, tri minute kasneje je z glavo dobro meril Cristian Zapata, v 13. minuti pa je vnovič poskušal Boateng. Gostje so bili vseskozi v podrejenem položaju, AC Milan pa je po veliki napaki obrambe gostov zadel za vodstvo z 1:0; akcijo je začel Robinho, ki je poslal uporabno žogo do Mathieuja Flaminija, ta pa je z roba kazenskega prostora ustrelil dovolj natančno, da je moral Morgan De Sanctis prvič pobrati žogo iz svojih vrat. Čeprav je kazalo, da bo gol dal krila domačinom in bodo skušali na krilih navijačev popolnoma zlomiti tekmeca, se je zgodilo ravno obratno. Goran Pandev je namreč v 33. minuti izkoristil napako Milanove obrambe in zabil za izenačenje. S tem pa težav za italijanske podprvake še ni bilo konec, saj je Masimilliano Allegri tik pred koncem prvega dela ostal še brez poškodovanega Boatenga.

V nadaljevanju je tempo nekoliko padel, priložnosti enih in drugih so bile vse redkejše, kljub vsemu pa so začeli po desetih minutah 'ogrevanja' počasi prevzemati gostitelji. Allegrijevi izbranci so se sicer trudili, skušali ogroziti De Scantisa, a igra brez Boatenga ni bila več tako atraktivna in ob tem povezana kot v prvem delu. V 60. minuti se je sicer razmerje moči začelo počasi spreminjati, a to ni prineslo spremembe izida. Na zelenici San Sira je zavrelo v 72. minuti, ko je za grob prekršek nad Camilom Zunigo z neposrednim rdečim kartonom moral predčasno pod prho strelec Flamini. Neapeljčani so želeli številčno prednost kar najhitreje unovčiti, se postavili nekoliko bliže vratom AC Milana, v zaključkih akcij pa so bili premalo zbrani. Dvoboj se je tako končal z izidom 1:1.