Cardiff, 12. 08. 2014 22.26 |

Zmagovalci lige prvakov, nogometaši madridskega Reala, so v evropskem superpokalu v Cardiffu brez težav z 2:0 ugnali Sevillo, ki je v minuli sezoni osvojila ligo Evropa. Oba gola za 'galaktike' je dosegel Cristiano Ronaldo.

Strateg aktualnih evropskih prvakov Carlo Ancelotti je upravičil svoje napovedi in je od prve minute na igrišče poslal obe zveneči okrepitvi s tega prestopnega roka, Jamesa Rodrigueza in Tonija Kroosa. Pričakovano so bolje začeli nogometaši Reala, ki so v prvem polčasu vseskozi oblegali vratar Seville Beto, Andaluzijci pa so bili nevarni predvsem iz protinapadov in po velikih napakah obrambe 'galaktikov'. Po eni izmed takšnih, ko je Daniel Carvajal slabo oddal žogo, je zapretil Vitolo, a Iker Casillas je bil na pravem mestu. Na drugi strani sta vrata Beta vseskozi ogrožala Cristiano Ronaldo in Gareth Bale. Portugalski superzvezdnik je že v 12. minuti dobro sprožil s prostega strela, žoga je zletela le za las prek vrat. Valižan, ki je igral pred domačimi gledalci, je imel največjo priložnost šest minut pozneje, ko je že ugnal vratarja Beta, njegov strel pa je zaustavil branilec Denis Suarez. Napadi so se Madridčanom obrestovali v 30. minuti. Bale je odlično podal z leve strani, na drugi vratnici pa je žogo v mrežo potisnil Ronaldo.

Ronaldo je v podobnem slogu začel tudi drugi polčas. Že v 49. minuti je galaktike povedel v vodstvo z 2:0. In to s slabšo levico. V 67. minuti je prvič v majici Reala nevarno nasprotnikovim vratom zapretil Rodriguez, a veselje je Kolumbijcu preprečil Beto. Sevilla je poskušala doseči vsaj častni gol, a Grzegorz Krychowiak in Diogo Figueiras v samem zaključku tekme nista bila dovolj natančna. Real je tako prvič po letu 2002 osvojil evropski superpokal.

+2
šmajser1...ŠE EDEN KI VAS PROVOCIRA...VERJETNO PUNCA OD MESKIČA......ŠE EDEN PRIJATELJ MADRIDA...DEJMO GA IGNORIRAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
+6
ja, če kero tekmo ne bo zadel letos bo pa res čudno... tolk super igralcev ko zdej mamo, pa res lahk osvojimo čist vse sam kot ekipa morjo igrat pa bo
-17
Alien8potnik že nabira koprive za revmo, ker je to letošnja Realova prva in zadnja lovorika. Hahahahahaha
-2
ka pa bo Barcelona letos osvojila? lani jih je Messi kljub kao slabi sezoni 10000x rešu sam če ne bi še v Ligi bli tretji. Res je da mate Suareza, ki je zlo dobr, boo vidl kakk bo
Surfek
13. 08. 2014 10.23
+15
Če letos beli balet ne dobi vsaj španske La Lige pa res niso za nikamor glede na to, da vsako leto okrepijo ekipo z najboljšimi igralci...
+1
aja sej barca ni dala 80 miljonov za suareza. kupila Vermelena, dva golmana.
big247
13. 08. 2014 10.15
+20
Dobra igra Krosa svaka mu čast takoj se je prilagodil se vidi da je vrhunski igralec!!! Vredu proti Seviliji je šlo bomo vidli kako bo proti Barci in pa drugim boljšim klubom!! Bravo tudi Ronaldo napaljen je se vidi letos bo spet zabil 50 golov +
zbuks
13. 08. 2014 09.42
+9
Upam, da niso naredili isto napako kot pred leti. Preveč zvezdnikov. Imajo pa dve postavi za osvojitev vsega živega ... ne moreš verjet kakšna zasedba ... Noro. Forza Juve:)
šmajser1
13. 08. 2014 08.48
-25
EH,REAL LETOS NIMA SANS S TAKO IGRO SE MARIBORU NE BI MOGLI PARIRAT!AT. MADRID IN BARCA GA BOSTA POTOLKLA.
+3
a se je meskic preimenoval v šmajserja1?;)
+23
Tak hudo smo močni da boli že skoraj.... Tak kot sem rekel kroos je naša največja okrepitev, skoraj ne morem verjet da se bayern ni bolj boril za njega.... James pa je tudi izpolnil moja pričakovanja, čaka ga še ogromno dela in izpopolnjevanja. Tukaj bo daleč od vodilne vloge, zato bo treba ogromno pokazat...podoben igralec kot Isco- zelo podobn.... Fantu je treba dat čas... Ne pricakujte pa 30 golov od njega na sezono, ker je dal naSP 6...... Naslednji cilj španski superpokal... Hala Madrid
13. 08. 2014 09.19
-1
13. 08. 2014 09.20
+0
zakaj je kroos zapustil bayern? a zaradi pepa? res je enkraten. biser. genij.
bala sena
13. 08. 2014 14.43
Nikola Macun
13. 08. 2014 08.20
+17
Pričakovana in zaslužena zmaga Reala. Res, da Sevilla ni v rangu top ekip v Španiji ali Evropi, je pa Real pokazal zelo dinamično igro in pa visoko pokrivanje, preprečevanje organizacije napada nasprotnikom. Videlo se je kako so bili motivirani. Ekipa je na terenu delovala res homogeno in zna se zgoditi, da se približajo prvim galaktikom (Zidane, Raul, RC, Ronaldo, Figo, Beckham...) , ko se dokončno uigrajo. Tudi Iker Casillas je včeraj branil zelo solidno. Zanimivo zna bili letos v La ligi, če bo At. Madrid ostal na lanskem nivoju, Barcelona pa bolj motivirana in zbrana.
Surfek
13. 08. 2014 08.13
-18
Ala Real Madrid fani, vzamite v premislek, da bi s tako ekipo osvojil pokal tudi Obrez. Pošteno so vas namučili! Štala Madrid! Lp
bigdick19
13. 08. 2014 07.08
-33
Madrid s tako igro...zeh zeh..trentno je 20 ekip sam v evropi k jih stresejo k macka, sevilla trenutno nima ekipe za kaj odmevnega znajo pa na svojem terenu bit sila neugodni, noben ne omenja casillasa k je resu cisti zicer to je bil kljucni trenutek ostalo je bila rutina, sej ce ne bi blo smesn da zmeces 3 miljarde€ v ekipo pa ne zmagas seville
Busshes
13. 08. 2014 08.04
+9
to je bila 1. če bi malo spremljal studijski del so vsi nogometni strokovnjaki rekli da so igrali zelo dobro za 1. tekmo... itak nemorejo igrati tako dobro ker so še neuigrani čez šele 5-10 tekem bojo začeli bit v tisti pravi realovi formi
Brazmos
13. 08. 2014 06.55
+21
Kje so sedaj tisti,ki so pljuvali po Realu na ameriški turneji?S tako igro kot so jo pokazali včeraj nasprotniki na turnirju v ZDA ne bi imeli za burek.
dajno
13. 08. 2014 09.22
-2
A niste govorili pred časom da ta naslov ni nič takega?:))
Los Galacticos
13. 08. 2014 11.41
+4
Danjo, a vidis koga da se hvali z to lovoriko? Niti enga ni... Vsi na veliko govorijo samo o igri Reala, ker to nas je najbolj zanimalo, noben ni vedu kako bo to zgledalo na igriscu z Kroosom in Jamesom, kaksn se je vrnu Ronaldo... Lovorika je tu in je vpisana v zgodovino, ampak dalec od tega da se z njo lahko kdo hvali... Najbolj pomembna je bila odlicna igra Reala, in z tako igro bodo prisle tudi tiste vazne lovorike, upam...
<3BARCELONA<3
13. 08. 2014 06.23
-14
Hahahahahahaha premagal so oslabljeno sevillio z 2-0 pa ze sanjate do bojo osvojili vse lovorike drugace pa cestitke za pokal.
ElCapitan
13. 08. 2014 08.57
+9
ce so sevillo pol bojo valda barcelono tudi
13. 08. 2014 11.49
+4
V komentarju <3BARCELONA<3 se vidi velika bolečina ob vsaki zmagi Reala... Ta njegov smeh je prazaprav nemoč in ljubosumje, nič več nič manj... Zelo možno da je to uni zigy18, ker ta nick se je pojavil komaj letos, nekako ko je zigy18 zginu po tisti sramoti haha