Donjeck, 15. 06. 2012 20.20 |

Ta.V./K.A.
8

Francoska nogometna reprezentanca je na tekmi drugega kroga evropskega prvenstva z 2:0 ugnala gostiteljico Ukrajino in prevzela vodstvo v skupini D. Tekma je bila zaradi hudega neurja prekinjena za skoraj eno uro.

Tekmo med Ukrajino in Francijo je za skoraj uro prekinila huda nevihta in dežni oblak, ki se je utrgal točno nad stadionom v Donjecku, na katerem sicer domuje Šahtar. Glavni sodnik Björn Kuipers je tako zaradi nevzdržnih razmer obračun prekinil že po zgolj dobrih štirih minutah igre, nogometaši pa so se na zelenico vrnili, ko se je vreme umirilo. Kot kaže, je prekinitev vplivala tudi na predstavo akterjev na igrišču, saj si nobeno moštvo v prvih 20 minutah ni uspelo priigrati prave priložnosti.

Prvi so zapretili gostitelji. V 25. minuti se je za strel z roba kazenskega prostora odločil Andrij Jarmolenko, čigar strel je zletel mimo desne vratnice. Sledile so minute Jeremyja Meneza. Napadalec francoskih podprvakov PSG-ja je prvič zapretil v 26. minuti, ko je meril preko gola, tri minute pozneje pa je njegov strel ubranil Andrij Pjatov. Najlepšo priložnost za Ukrajince je v prvem delu zapravil Andrij Ševčenko, ki ni uspel premagati vratarja francoske izbrane vrste Huga Llorisa. Še najbliže golu v prvih 45 minutah je bil branilec AC Milana Philippe Mexes, čigar strel z glavo je Pjatov izvrstno ubranil.

Jeremy Menez in Karim Benzema sta zrežirala vodilni gol Francozov.
Jeremy Menez in Karim Benzema sta zrežirala vodilni gol Francozov. FOTO: Reuters

Na začetku drugega dela so Francozi prišli do zasluženega vodstva. Po podaji Karima Benezma je v 52. minuti do priložnosti prišel Menez, ki je s strelom v krajši vratarjev kot ugnal Pjatova. Ukrajinci se niso uspeli pobrati po šoku, kar so 'galski petelini' s pridom izkoristili. Zgolj tri minute pozneje se je namreč znova v vlogi asistenta izkazal Benzema, svoj prvi gol na evropskih prvenstvih pa je dosegel član Newcastle Uniteda Yohan Cabaye. Isti igralec je bil blizu uspeha tudi v 65. minuti, a je takrat njegov močan strel ustavila vratnica.

Do konca tekme gledalci na Donbass Areni več niso videli golov in ostalo je pri prepričljivi in zasluženi zmagi francoske reprezentance. Varovanci Laurenta Blanca so s to zmago prevzeli vodstvo v skupini D, v kateri sicer nastopata še Švedska in Anglija.

Ukrajina - Francija 0:2 (0:0)