London, 25. 02. 2015 22.09 |

Serijo prvih tekem osmine finala lige prvakov sta zaključila obračuna v Londonu in Leverkusnu. Pomerili sta se Arsenal in Monaco ter Bayer Leverkusen in Atletico Madrid. Nogometaši Monaca so presenetili londonske gostitelje in zmagali s 3:1. Bayer je z 1:0 premagal špansko zasedbo, kjer vratar Jan Oblak ni dobil priložnosti.

Na sporedu sta bili še zadnji dve tekmi v nizu prvih dvobojev osmine finala lige prvakov. Londonski Arsenal je gostil Monaco in gostitelji so se nadejali, da si priigrajo rezultatsko prednost pred povratno tekmo v monaški kneževini. A se je Monaco za razliko od Arsenala tokrat predstavil v izjemno lepi luči in zasluženo zmagal na prvi medsebojni tekmi.

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Sanchez, Ozil, Welbeck. Giroud. Monaco: Subašić, Toure, Wallace, Abdennour, Elderson, Dirar, Kondogbia, Fabinho, Moutinho, Martial, Berbatov.
Arsenal v prvem polčasu ni niti enkrat uspel ustreliti v okvir gola gostujočega moštva, monaška zasedba pa ob edinem strelu v okvir prišla v vodstvo v 38. minuti. Monaco je imel tudi malce sreče, saj se je po izjemnem strelu Geoffreyja Kondogbie s precejšnje razdalje žoga odbila od Pera Mertesackerja, spremenila smer in presenetila vratarja Davida Ospino. V drugem polčasu je gol dodal še zimzeleni napadalec Dimitar Berbatov, ki je v 53. minuti povišal na 2:0. Nato se je prebudil tudi Arsenal v napadu, v obrambi pa so imeli velike težave, saj je bil Monaco še vedno nevaren. Topničarji so v drugem delu polčasa poizkušali znižati izid, kar jim je uspelo v sodnikovem podaljšku. V 91. minuti je lep gol dosegel Alex Oxlade-Chamberlain, v igro je vstopil v 68. minuti, ki je neubranljivo zadel zgornji kot Subašićevih vrat in ponudil upanje ob izidu 2:1. A tekme še ni bilo konec in v 94. minuti je v zadnjem napadu na tekmi streljal Yannick Ferreira- Carrasco, ki je streljal, žoga se je v gol odbila od vratnice za novo lepo prednost Monaca (3:1).

Dimitar Berbatov je dosegel drugi gol za Monaco.
Dimitar Berbatov je dosegel drugi gol za Monaco. FOTO: Reuters

Gol prednosti za Leverkusen
Na drugi tekmi večera sta se pomerila nemški in španski klub. Bayer iz Leverkusna je gostil madridski Atletico, pri katerih je bil slovenski vratar Jan Oblak na klopi za rezerve, branil je Miguel Moya. Tesne zmage so se veselili gostitelji, gol je v 57. minuti dosegel Hakan Calhanoglu. V 77. minuti je zasedba Diega Simeoneja ostala le z deseterico igralcev, drugi rumeni karton je dobil Tiago, ki je moral v slačilnico. Še ena slaba novica za Atletico je rumeni karton Diega Godina, ki tako ne bo smel nastopiti na povratni tekmi v Madridu.