Nova Gorica, 13. 08. 2014 21.56 |

Nogomeši Maribora tretjič zapored osvojili slovenski superpokal. Štajerci so v Novi Gorici s 4:1 ugnali Goričane in se jim maščevali za poraz v finalu pokala minulo sezono. Dva gola je dosegel Dare Vršič, obakrat je bil natančen iz enajstmetrovke.

Enajstkratni državi prvaki so obračun s pokalnimi zmagovalci začeli sanjsko. Že ob izteku druge minute je namreč z desne strani odličen predložek v kazenski prostor poslal Dare Vršić, pred vrati Vasje Simčiča je bil najvišji 19-letni branilec Damjan Vuklišević, ki je z glavo zadel za vodstvo. Goričanom se po hladnem tušu ni uspelo pobrati in v 18. minuti so varovanci Anteja Šimundže prednost podvojili. Jean Philippe Mendy je z glavo žogo dvignil čez vratarja Simčiča, čuvaj mreže gostiteljev pa je z roko zaustavil prodor francoskega napadalca. Glavni sodnik Mitja Žganec je upravičeno pokazal na najstrožjo kazen. V vlogi hladnokrvnega izvajalca se je izkazal Vršič. Osem minut pozneje so imeli Štajerci veliko priložnost, da praktično odločijo zmagovalca. Aleš Mertelj je z natančno podajo v prazen prostor zaposlil prodirajočega Nusmirja Fajića, ki je ob soočenju s Simčičem zadel zgolj zunanji del mreže.

Goričani so v drugem polčasu zaigrali nekoliko bolje. Vratar Maribora Aljaž Cotman je moral prvič resneje posredovati v deveti minuti nadaljevanja, ko je odbil strel z razdalje Ronalda Vanina. Nato so še enkrat zapretili gostje. Razpoloženi Vršič je lepo videl povsem osamljenega Mendyja, ki je znova potrdil, da v tej sezoni (še) ni v pravi strelski formi in žogo poslal mimo vrat. Pokalni prvaki so državne za zapravljene priložnosti kaznovali v 65. minuti. Akcijo sta na levi strani začela Luka Majcen in Dejan Žigon, ki je podal pred gol, žogo pa je v mrežo potisnil Stephen Makinwa. V 76. minuti je Marco Modolo v kazenskem prostoru zrušil Vukliševića. Sodnik Žganec je še drugič pokazal na enajstmetrovko, Goriški branilec pa si je ob tem prislužil drugi rumeni karton in predčasen odhod pod prho. Najstrožjo kazen je še enkrat uspešno izvedel Vršič.

Dare Vršič je uspešno izvedel dva strela z bele točke.
Dare Vršič je uspešno izvedel dva strela z bele točke. FOTO: Damjan Žibert

V 83. minuti bi se lahko med strelce vpisal tudi rezervist Aleš Mejač, a je njegov strel Simčič ubranil. Vse dvome o zmagovalcu je v 88. minuti razblinil Fajić, ki mu ni bilo težko poslati žoge v nebranjeno mrežo. Mariborčani so tako tretjič zapored in četrtič v zgodovini kluba osvojili superpokalno lovoriko.

Gorica – Maribor 1:4 (0:2)
Makinwa (65.); Vuklišević (2.), Vršič (19./11-m, 77./11-m), Fajić (88.)
RK: Modolo (76./Gorica)