FOTO in VIDEO: Mariborčani s štirimi goli zmaje poslali v prestolnico

Maribor, 29. 04. 2015 18.49 |

Nogometaši NK Maribora so v 30. krogu PrveLige s 4:1 premagali Olimpijo in jo tako še bolj oddaljili od želenega cilja, preboja na mesta, ki vodijo v Evropo. Pri prvakih so se med strelce vpisali Damjan Bohar (2x), Dare Vršič in Aleksander Rajčević.

Nogometaši NK Maribora so pred obračunom z ljubljansko Olimpijo veljali za favorite, a derbiji so vedno nepredvidljivi. Dvoboj pred približno 8000 gledalci so si v živo ogledali Andrea Massi, Tina Maze in Peter Prevc, na tribunah ni manjkal niti selektor Srečko Katanec. Dvoboj vijoličastih in zeleno – belih pa se je bolje začel za gostitelje. Potem, ko podaje Matica Finka ni najbolje izkoristil Andraž Šporar, so državni prvaki izvedli hiter nasprotni napad, po posredovanju Darka Brljaka pa je odbito žogo za njegov hrbet poslal Damjan Bohar. Po golu je bila sodniška trojka z Nejcem Kajtazovićem na čelu primorana prekiniti dvoboj, razlog je bila slaba vidljivost, za katero so poskrbeli navijači Maribora. A gostje iz prestolnice so imeli jasen cilj, kar najhitreje izid poravnati in zato je v 24. minuti poskrbel Kenan Bajrić.

Derbi si je v živo ogledalo blizu 8000 gledalcev.
Derbi si je v živo ogledalo blizu 8000 gledalcev. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju dvoboja je najprej Brljaka ogrel Dalibor Volaš, v 75. minuti pa so domačini prišli do drugega vodstva. Za drugo vodstvo vijolic je po hudi napaki ljubljanskega branilca Arisa Zarifovića poskrbel Bohar, samo dve minuti zatem pa je bil dvoboj praktično odločen. Luka Zahović se je otresel branilca, poiskal osamljenega rezervista Dareta Vršiča, ta pa je zatresel mrežo gostov. Pri izidu 3:1 je bilo jasno, da dvomov o zmagovalcu ni več, zmago pa je dve minuti pred iztekom rednega dela dvoboja potrdil Aleksander Rajčević.

Maribor - Olimpija 4:1 (1:1)