Maribor, 06. 12. 2012 22.18 |

B.C./T.Š.
61

Nogometaši Maribora so evropsko nogometno sezono končali z visokim porazom. V Ljudskem vrtu jih je rimski Lazio premagal z rezultatom 4:1. Kljub temu so lahko državni prvaki zadovoljni z nastopi na evropski sceni, kjer so zbrali rekordne štiri točke.

Slovenski državni prvaki v letošnji sezoni v ligi Evropa v Ljudskem vrtu še niso izgubili. Tokrat so gostili vodilno moštvo skupine J rimski Lazio. Trener Darko Milanič je imel nekaj težav s sestavo moštva na desnem boku, kjer je zaradi rdečega kartona manjkal Aleš Mejač, zaradi poškodbe pa sta manjkala tudi Mitja Viler in Martin Milec. Gostje so v štajersko prestolnico prišli brez nekaterih zvenečih imen, kot so Miroslav Klose, Stefano Mauri in Mauro Zarate.

Zadnjo tekmo skupinskega dela v ligi Evropa sta obe moštvi začeli previdno in nekoliko zadržano. Prvi so zapretili gostje ob strelu Edersona, ki je končal mimo vrat. V 16. minuti pa so gostje prišli do nepričakovanega vodstva. Lepo podajo Edersona je s prefinjenim strelom preko Jasmina Handanovića zaključil Libor Kozak. Domače nogometaše tudi prejeti gol ni "zbudil" in so še naprej nadaljevali z bledo predstavo, kar so gostje znali kaznovati. V 33. minuti je kot izvedel Hernanes, v kazenskem prostoru pa sta Nejc Potokar in Dejan Trajkovski pozabila na Stefana Raduja, ki je neoviran s strelom z glavo podvojil vodstvo Lazija na 2:0. Samo pet minut pozneje pa sta Brazilca Ederson in Hernanes izigrala mariborsko obrambo, lepo akcijo pa je zaključil napadalec Sergio Floccari. Tik pred odmorom pa napake gostujoče obrambe nista kaznovala kapetan Marcos Tavares, ki se je sam znašel pred vratarjem Lazia, ki je slab strel Brazilca brez težav ubranil. Ob strelu Gorana Cvijanovića pa je vratarja Albana Bizzarrija rešila prečka.

Mariborski strokovni štab ni našel rešitve za razigrane igralce Lazia.
Mariborski strokovni štab ni našel rešitve za razigrane igralce Lazia. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju so gostje še naprej brez težav prihajali do priložnosti za gol. Čeh Kozak je na srečo meril premalo natančno. Domači obrambi je veliko težav povzročal Italijan Floccari, v 51. minuti je omenjeni napadalec z izjemnim prodorom osmešil obrambno vrsto Maribora in nato z natančnim strelom še drugič premagal Handanovića (4:0). V 67. minuti je poskusil Timotej Dodlek, njegov strel pa je v kot odbil Bizzarri. Italijani so brez težav nadzorovali potek srečanja, da prednost gostov ni bila še večja, se lahko domači igralci zahvalijo razpoloženemu vratarju Handanoviću, ki je ubranil nekaj zrelih priložnosti za gol. Pet minut pred koncem pa je tolažilni gol za gostitelje dosegel Tavares in postavil končni izid (1:4). Lazio je skupinski del končal na prvem mestu, Mariborčani pa so s štirimi osvojenimi točkami osvojili zadnje mesto v skupini.

Maribor – Lazio 1:4 (0:3)
Tavares 85.; Kozak.16., Radu 33., Floccari 38.,51.