Maribor, 25. 10. 2012 20.24 |

Nogometaši Maribora so v 3. krogu nogometne Lige Evropa prišli do velike točke proti angleškemu Tottenhamu (1:1). Aktualni državni prvaki so povedli z golom Roberta Berića ob koncu prvega polčasa. Gostje so si v nadaljevanju zagotovili točko z golom Gylfija Sigurdssona.

Nogometaši Tottenhama so v štajersko prestolnico prišli brez prvega zvezdnika, hitronogega Valižana Garetha Balea, ki je dobil prosto ob rojstvu sina. Trener Andre Villas Boas zaradi poškodb ni mogel računati niti na usluge Emmanuela Adebayorja, Moussa Dembeleja, Benoita Assou-Ekotta, Younesa Kaboula in angleškega reprezentanta Scotta Parkerja. Trener slovenskih državnih prvakov Darko Milanič je imel s sestavo enajsterice sladke skrbi, saj so bili vsi glavni akterji zdravi. V moštvo se je po prestani kazni vrnil Brazilec Argus.

Na razprodanem Ljudskem vrtu sta obe moštvi srečanje začeli previdno. Nekoliko več pobude so v uvodnih 15 minutah imeli gostitelji, ki pa v zaključevanju akcij niso bili nevarni. Gostje z Londona so prvič zapretili s strelom od daleč, ko je poizkušal Kyle Walker. Varovanci Andree Villasa Boasa so vse bolj prednjačili v posesti žoge in pletli mrežo okoli domačega kazenskega prostora. V 28. minuti je hitronogi Aaron Lennon prodrl v kazenski prostor, njegovo podajo pa je v kot pospremil Aleksander Rajčević. Tri minute pozneje je s strelom z glavo zapretil Gylfi Sigurdsson, a je njegov poizkus končal v naročju Jasmina Handanovića. Pritisk gostov se je še stopnjeval. Brazilec Sandro je meril premalo natančno. Domači navijači so v 37. minuti dočakali prvo domačo priložnost. Aleš Mejač je z močnim s strelom zapretil s približno 25 metrov in le za las zgrešil cilj. Samo tri minute pred odmorom je tribune štajerskega hrama zajelo navdušenje. Dvojno podajo sta odigrala Goran Cvijanović in Dejan Mezga. Hrvat je odlično preigral gostujočo obrambo v kazenskem prostoru in z mojstrsko podajo prelisičil vratarja Huga Lorisa, Robert Berič pa je žogo potisnil v nebranjeno mrežo in postavil izid polčasa 1:0.

Dejan Mezga se je poigral z gostujočo obrambo in lepo našel strelca Berića.
Dejan Mezga se je poigral z gostujočo obrambo in lepo našel strelca Berića. FOTO: Mia Media

Igralci trenerja Darka Milaniča so drugi polčas začeli odločno. V izjemni priložnosti se je po podaji Mejača znašel kapetan Marcos Tavares, ki je z bližine meril natančno v naročje Lorisa. Gostujoča obramba je bila znova na preizkušnji. Agim Ibraimi je preigraval in lepo zaposlil Cvijanoviča, ki pa je meril premalo natančno. 'Spursi' so odgovorili v 58. minuti, ko so po gneči pred vratarjem Handanovićem prišli do izenačenja. Domači vratar je strel rezervista Falqueja odbil na nogo Jermaina Defoea, ki je na gol črti zadel Mejača, odbito žogo pa je v gneči v mrežo potisnil Islandec Sigurdsson (1:1). V 64. minuti se je priložnost ponudila Makedoncu Ibraimiju, ki se je z desne strani sam znašel pred gostujočimi vrati, z levico je meril v kratki vratarjev kot in zadel zgolj zunanji del mreže. V 75. minuti je gostujoči trener v igro poslal Clinta Dempseyja, ki je zamenjal strelca Sigurdssona. Samo dve minuti pozneje po vstopu v igro je zapretil Dempsey, a se je izkazal Handanović. Londončani so poizkušali priti ob zaključku tekme do zmagovitega gola, a je bila domača obramba dovolj zbrana. Mariborčani so angleškemu velikanu zasluženo odščipnili točko. Desetkratni državni prvaki imajo še naprej lepe možnosti za napredovanje in v skupini J zasedajo trenutno drugo mesto.

+0
Včeraj je bilo res noro. Hvala nogometašem, hvala violam, hvala radiu ciy, rokometašem in pleh muziki iz Celja. Ml
Jan Harb
26. 10. 2012 15.15
+11
VIJOLČNA, JE LJUBEZEN VEČNA... SRCA NAŠA SREČNA, GREMO MARIBOOOORRR!
+2
vsa čast mariboru,imam pa eno pripombo.vsi hvalijo tega berića,pa niti ene žoge ni znal štopati,niti v en skok se ni spustil,šeta po igrišču kot kakšna stara mama,pa naj kdo reče da je to igralec,niti blizu velikonji
Zoran Sekli
26. 10. 2012 11.44
+1
Zelo solidna igra Maribora,igrali so lahko toliko,kolikor jim je nasprotnik dovolil...sicer zelo dvomljiva sodniska odlocitev pri penalu(moje mnenje je da je penal bil),vendar pa z srcno igro in dobrim zapiranjem prostora so si nekako zasluzili remi.Se pa vidi,da nobena ekipa ne more vec kar tako zmagovati,slabse rangirane ekipe od sebe,ce ne igrajo na polno.
Stajerci007
26. 10. 2012 11.29
+20
Toooooo!!! Ljudski Vrt ne pade več kar tako !!! Smo se le nekaj naučili od lanskega leta!!! Po videnem v Rimu bo pri tem tudi ostalo!! Z tako borbenostjo kot na prvih dveh tekmah tudi Lazio ne bo nesel treh točk iz Ljudskega Vrta!! Rabimo vsaj en pozitiven rezultat iz gostovanja in sanje so nam dovoljene!!! Čuti se da cela Slovenija diha z Mariborom!!! Končno nam je uspelo pogledat preko hriba in pozabit na vsa nesoglasja in nevoščljivost!! Maribor je na zelenici Slovenija!! Mi smo Slovenija!!!! Hvala vsem...... Lep pozdrav EN KLUB ENA ČAST!!!!!!!
-14
Večini komentatorjem spodaj predlagam ,da nehajo špricati ure slovenščine !!!
DOLENC1991
+13
če nebi blu narečij nebi bla SLOVENŠČINA FENOMEN u Europi!!!!
boy36
26. 10. 2012 09.49
+9
focus še eden ,ki se sramuje svojega jezika.Ali si pa mogoče Toporišičev učenec ,ki je iz našega jezika naredil skrpucalo.
Symbolic
26. 10. 2012 10.37
+8
Foccus, kako se tvoj "nik" prebere v slovenščini? Ah, saj ni važno... Predlagaj, da 24 Ur odprejo posebno jezikovno kategorijo...
DOLENC1991
26. 10. 2012 09.31
+2
kavcic74
26. 10. 2012 09.16
-28
zgledalo je kot da bi mariborčani hodili tottenham pa tekel !!!! take premoči v hitrosti in moči pa še nisem vidu
jojo61
26. 10. 2012 09.19
+16
kavcic74
26. 10. 2012 09.22
-21
rezultat gledajo taki kot si ti !!!!!!!!! jaz sem gledal tekmo !!!!!!
zigas84
+8
potem ne gledaš s taktičnega vidika, kaj ti pomaga tečt z igralci in se otrujat. bolše lepo stat in čistit, energijo pa šparat za napat. in zato je rezultat takšen kot je :) aja ti bi pa teko ob njih pa se strošo in 3 komade dobil.
kavcic74
26. 10. 2012 09.34
-11
Hachi
26. 10. 2012 09.36
+17
kavcic74, ocitno si zgresil bistvo nogometa! po tvoje je bistvo, kdo vec pretece. za vecino pa je bistveno stevilo zadetkov! kaj ti koristi pri hokeju, ce ful lepo in hitro drsas, gola pa ne znas dati? kaj ti koristi pri basketu, ce si ful hiter in imas meter odriva, ko pa mas sut kot Vitalij Nosov? Mariborcani so tekli kolikor so lahko in ne brezglavo. imeli so rezultat, ki jim je ustreza in nobenega razloga ni bilo, da bi se spuscali v odprot igro s Tottenhamom, ker bi jih razumljivo pojedli. so fizicno in kondicijsko sigurno boljse pripravljeni, vendar pa jim je vceraj manjkalo konkretnosti, ali drugace povedano, Mariborcani so jim dobro prekinjali razbijali organizacijo napadov. skratka, povsem zasluzena tocka Maribora, ki je zelo zelo velik uspeh in dobra popotnica za nadaljevanje. ce uspe se Laziu odscipniti kaksno tocko, ter premagati Panatinaikos se enkrat, so povsem realne moznosti tudi za napredovanje. cestitke vsem igralcev ter pohvala navijacem!
boy36
+5
Kavčič pejd gledat umetnostno drsanje ,to bo pomoje zate ,,tam pa lahko ocenjuješ umetnostni utis :)Mislim da zenkrat v nogometu ,štejejop goli ,predvsem pa zmage.
kmitja
26. 10. 2012 09.46
+3
pa kaj mu te odpisujete... če ma vedno iste komentarje da vidi kak folk reagira....!!! pustite mu veselje !!
boy36
26. 10. 2012 09.51
+3
kmitja je treba pomgata ljudem v stiski,ki ne vedo kaj bi s svojim življenjem delali,da jim dopustimo vsaj malo veselja,saj veš kako pravijo po vsakem dežju posije sonce :) in naj tudi takim,zakaj pa ne.
bplese1
26. 10. 2012 09.57
+1
Symbolic
26. 10. 2012 10.00
+4
Kavcic ima očitno svojo predstavo o tekmi... Nisem imel občutka, da so Tottenhamovci bili tolk hitrejši kot on pravi.... Ok par "pametnih" prekrškov je bilo potrebnih v določenih situacijah, ampak, to se dogaja na vseh tekmah... Pri tem je bistvo, da obrambni igralec ujame pravi trenutek za to, drugač so posledice precej hujše (npr, če napadalec vstopi v kazenski prostor ali, če je prekršek v zoni strela na gol)... Po mojem, je Maribor igral odlično, taktično zelo zrelo, angažirano do maksimuma in so si ustvarili nekaj priložosti tudi za zmago... Gol za izenačenje je pa bil dosežen iz nedovoljenega položaja! Bravo Maribor!!!
X-XY
26. 10. 2012 10.39
+0
Jaz pa sem si naredo (težko pišem v narečju) taki feeling: televizija na tiho, Radio City na glas; dva super komentatorja, ki te dvignega, vedno tudi ne hvalita, znata tudi šinfat - super kombinacija in sem ču, da je gol po radiu, nakar sem ga zagledal še na TV, aja pa po radiu sem slišal navijanje Vijol in celega stadion, tak je zgledalo kot, da sem tudi jaz na tekmi, edino, ko je Protega govoril sem dal TV na glas, pa ko je reko, da je bil dobljen gol iz off side, te sem bil malo jezen (kak pa je voditelj pogledal-kuj brez teksta je ostal, ha, ha. En klub, ena čast. Bravo pubeci, bravo Mariborčani !!!
MacekMuri75B
26. 10. 2012 09.10
+1
Glede na lansko sezono je Maribor doslej naredil korak dalje - do zadnje tekme bodo v igri za napredovanje. Napovedujem pa, da verjetno ne bodo zdržali tempa in bodo v zadnji tekmi - odločilni za napredovanje izgubili. S tem bodo plačali davek neizkušenosti - vendar tudi to bo lep dosežek za NK Maribor. Odločilna za napredovanje bo že naslednja tekma - če v Londonu remizirajo/zmagajo potem so naredili dva koraka dalje.
Borut.Hood
26. 10. 2012 08.53
+25
Velik bolš je met takšne uspehe kot jih ma Maribor v evropski ligi, kot pa da si kanon futer v ligi prvakov ( Dinamo Zagreb)! BRAVO MARIBOR!