London, 14. 04. 2013 18.13 |

Nogometaši Manchester Cityja so finalisti letošnjega pokala angleške nogometne zveze. Na znamenitem Wembleyju so z goloma Samirja Nasrija in Sergia Agüera z 2:1 premagali londonski Chelsea. Edini gol za gostitelje dvoboja je dosegel Demba Ba.

Na Wembleyju sta se v drugem polfinalu pokala angleške nogometne zveze pomerila premierligaša Chelsea, ki mu je pripadla čast domačega moštva, in Manchester Cityja. Trener Londončanov Rafael Benitez je na klopi pustil Franka Lamparda, Johna Terryja in Fernanda Torresa. Menedžer Manchester Cityja Roberto Mancini pa je priložnost ponudil rezervnemu vratarju Costelu Pantilimonu.
Uvodne minute so pripadle gostom, ki so že v peti minuti ogrozili londonska vrata. Po strelu Sergia Agüera se je izkazal vratar Petr Čech. Kapetan londonskega moštva se je izkazal tudi ob strelu Carlosa Teveza, ko je žogo odbil v kot. Londončani so ravnotežje na zelenici uspeli vzpostaviti po dobri polovici prvega dela igre. Po kotu je do strela prišel Eden Hazard, žoga je preskočila vratarja Pantilimona, na golovi črti pa je Vincent Kompany preprečil veselje navijačem Chelseaja. Nato sta se v polpriložnosti znašla Demba Ba in Brazilec Oscar, a se rezultat ni spremenil. V 35. minuti pa so se gola na Wembleyju razveselili navijači sinje modrih. Yaya Toure je v kazenskem prostoru lepo zaposlil Samirja Nasrija, ki je izkoristil neodločnost Chelseajevih branilcev in zadel za vodstvo (1:0). V zadnjih minutah prvega polčasa so nogometaši Cityja, po kotu gostiteljev, izvedli hiter protinapad, ki pa ga je neuspešno zaključil kapetan Kompany.

Fernando Torres je v igo prišel v drugem polčasu.
Fernando Torres je v igo prišel v drugem polčasu. FOTO: Reuters

Varovanci Roberta Mancinija so v nadaljevanju tako kot na začetku dvoboja prevzeli pobudo na zelenici in svojo prednost podvojili. V 47. minuti se je po izjemi podaji Garetha Barryja v kazenskem prostoru odlično znašel Aguero, ki je dobil skok z Branislavom Ivanovićem in s strelom z glavo zadel v daljši vratarjev kot (2:0). Londončani so po zaostanku z dvema goloma delovali zelo izgubljeno in utrujeno, a jih je v igro vrnili izjemni napadalec Demba Ba. V 66. minuti je dolgo žogo proti gostujočim vratom poslal Juan Mata, neodločnost branilcev Cityja pa je Ba z izjemnim akrobatskim vložkom izkoristil. Z obrata je udaril z volejem in s pomočjo vratnice znižal rezultat na 2:1. Po golu so se Benitezovi izbranci – v igro je vstopil tudi Torres – povsem prebudili in nanizali dve izjemni priložnosti. V obeh primerih jim je izenačenje preprečil rezervni vratar Pantilimon, ki je najprej popravil napako branilca Nastašića, nato pa zaustavil še močan strel Baja. Londončani so vse sile v zadnjih minutah usmerili v napad, a so se aktualni angleški prvaki uspeli ubraniti in se uvrstiti v veliki finale FA pokala, kjer jih čaka Wigan.

Chelsea – Manchester City 1:2 (0:1)