Koper, 20. 05. 2015 22.14 |

Nogometaši Kopra so pokalni prvaki. Primorci so na domači Bonifiki z 2:0 ugnali igralce Celja. Za vodstvo 'kanarčkov' je v prvem polčasu poskrbel Denis Halilović, tri minute pred iztekom devetdesete pa je končni izid postavil Jaka Štromajer.

Koprčani so - tako kot so napovedali Celjani - pritisnili v uvodnih minutah in svoj pritisk kronali z zadetkom. Že v šesti minuti je namreč po podaji Ivice Guberaca iz kota z glavo zadel Denis Halilović. V 12. minuti so imeli Koprčani novo priložnost, Tadej Vidmajer je na svoji polovici nespametno zapravil žogo, do nje je prišel Goran Galešić in prišel do strela z 20 metrov, a bil malo premalo natančen.

V 15. minuti je prvič poskusil Benjamin Verbič, toda žogo poslal precej mimo vrat s strelom s slabih 20 metrov. Deset minut pozneje je z glavo poskusil Jon Šporn, a meril previsoko.

Koprčani so do naslova prišli predvsem s taktično disciplino.
Koprčani so do naslova prišli predvsem s taktično disciplino. FOTO: Aljoša Kravanja
Po zatišju so ob koncu polčasa Koprčani, ki so pustili boljši vtis, zapravili lepo priložnost za podvojitev prednosti. Amar Rahmanović je podal do Mitje Lotriča, ki je z roba kazenskega prostora z lobom žogo poslal čez gol. Celjski strateg Simon Rožman je že ob polčasu ekipo osvežil z Valonom Ahmedijem in Ivanom Lendrićem, kar je botrovalo k bolj aktivni igri Celjanov v napadu. V teh trenutkih so imeli pobudo Štajerci, poti skozi obrambo Kopra pa niso našli.

Še več, konkretnejši so bili Koprčani, ki so imeli nekaj polpriložnosti, medtem ko si Rožmanovi nogometaši dotlej niso priigrali niti ene resne priložnosti. V 75. minuti je Verbič nevarno sprožil z 20 metrov, pred tem pa so domači zaman zahtevali enajstmetrovko po padcu Domna Črnigoja v kazenskem prostoru.

Vzdušje na igrišču je bilo vse bolj vroče, kar kaže že število rumenih kartonov, za nameček pa je Matej Palčič dobil še drugega na tekmi v 85. minuti po prekršku nad Ahmedijem. Kljub igralcu manj pa so Koprčani potrdili zmago v 87. minuti, ko je po protinapadu lepo zadel rezervist Jaka Štromajer.

V finalu mladinskega pokala so Domžale s 4:1 (1:1) ugnale Aluminij, v finalu ženskega pokala pa je ekipa Rudar Škale po enajstmetrovkah s 6:4 (po rednem delu je bilo 2:2) premagala Teleing Pomurje Beltinci, sicer v zadnjih letih prevladujočo ekipo tako v pokalu kot v državnem prvenstvu.