Milano, 27. 09. 2015 22.39 |

Na tekmi 6. kroga italijanske Serie A, sta se na stadionu Giuseppe Meazza pomerili vodilni ekipi prvenstva, Inter in Fiorentina. Zmage s kar 4:1 so se veselili gostje, kjer sta blestela Josip Iličić in Nikola Kalinić, ki je dosegel 'hat-trick'.

Po petih odigranih krogih v italijanskem prvenstvu sta se v Milanu, udarila vodilni Inter in drugo uvrščena Fiorentina. Tekma je opravičila status derbija, vendar nihče ni pričakoval tako enosmernega prometa. Fiorentina je namreč povsem zasenčila svojega tekmeca in ga premagala s kar 4:1. Blestel je Josip Iličić, na drugi strani bo Samir Handanović čim prej želel pozabiti nocojšnjo tekmo.

Handanović je v tretji minuti v kazenskem prostoru nespretno podrl Nikolo Kalinića in sodnik Antonio Damato je pokazal na belo točko, slovenskemu reprezentančnemu vratarju pa pokazal rumeni karton. Najstrožjo kazen je izvedel Iličić in uspešno matiral reprezentančnega kolega in tako dosegel drugi zadetek v letošnji sezoni Serie A. Hitro prejeti zadetek je malce presekal igro varovancev Roberta Mancinija, ki so prvo priložnost dočakali v 7. minuti, ko je z glavo poiskusil Geoffroy Kondogbia, a je bil gostujoči vratar Ciprian Tatarusanu na pravem mestu. Toda to je bilo tudi vse, kar so si domači pripravili, saj je imela v uvodnih dvajsetih minutah Fiorentina več žogo v svoji posesti in tudi več od igre. In boljšo igro je Fiorentina kronala z novim zadetkom v 18. minuti. Zopet je bil v glavni vlogi Josip Iličić, ki je silovito sprožil iz razdalje, Handanović je njegov strel uspel ubraniti, toda preslabo, saj se mu je žoga odbila preko glave in odbitek je v mrežo pospravil Kalinić. Na semaforju je pisalo že 0:2. Manj kot pet minut za tem so gostje iz Firenc vodili že s 3:0. Zopet se je med strelce vpisal Kalinić, po krasni podaji Marcosa Alonsa iz leve strani je imel enostavno nalogo pospraviti žogo v mrežo. 'Sarma' je bil, kot celotna ekipa Interja v uvodnih minutah, povsem nemočen pri tretjem prejetem zadetku. Inter je bil povsem razbit, gostujoči igralci so se dobesedno razleteli po igrišči in bili nevarni praktično vsakič, ko so krenili v napad.

Iličić je vknjižil gol in asistenco. Kalinić pa 'hat-trick'
Iličić je vknjižil gol in asistenco. Kalinić pa 'hat-trick' FOTO: Reuters

Stvari so se samo še poslabšale za Inter, ki je v 31. minuti ostal še brez branilca Mirande, ki je kot zadnji mož podrl izjemno razigranega Kalinića in si prislužil neposredni rdeči karton. Najbližje zadetku v prvem polčasu so bili domači po nesprentem posredovanju gostujočega vratarja Tatarusanuja, ki si je skoraj žogo poslal v lastno mrežo pri poizkusu izbijanja. Do konca polčasa se rezultat ni več spremenil, navijači pa so igralce z igrišča pospremili z glasnimi žvižgi.

Trener 'nerazzurrov', Mancini, je na začetku drugega polčasa opravil eno menjavo, in sicer v igro je namesto Kondogbijaja vstopil branilec Andrea Ranocchia. To je bila logična poteza Mancinija, saj je moral zakrpati luknjo, ki je nastala po izključitvi Mirande v prvem polčasu. Tudi drugi polčas so bolje začeli gostje iz Firenc in prvo priložnost dočakali v 50. minuti, ko je dlani Handanovića ogrel s strelom iz razdalje Miran Badelj. Inter je poizkušal v nadaljevanju vzpostaviti ravnotežje na igrišču, vendar je bilo z igralcem manj to zelo težko in si v prvih 15. minutah drugega polčasa sploh niso uspeli priigrati prave priložnosti za dosego zadetka. Na drugi strani je razigrana Fiorentina mirno kontrolirala potek igre, toda resnih priložnosti si tudi ni uspela priigrati. Kar ni uspelo Interju iz igre, jim je uspelo v 61. minuti iz prekinitve.

Mauro Icardi je dosegel zgolj častni zadetek za svoje moštvo
Mauro Icardi je dosegel zgolj častni zadetek za svoje moštvo FOTO: Reuters

Po prostem strelu, ki ga je iz leve strani izvedel Alex Telles, je najvišje skočil domači kapetan Mauro Icardi, in z glavo sprva zatresel vratnico, toda sam najhitreje odreagiral in pospravil odbitek v mrežo gostujoče ekipe. Zadetek je dal 'nerazzurrom' nekaj upanja, ki so takoj agresivneje začeli pokrivati igralce Fiorentine na zelenici stadiona Giuseppe Meazza. Prejeti zadetek vseeno ni zmedel igralcev 'viole', ki so še naprej kontrolirali potek srečanja in celo iskali nov, že četrti zadetek. In v 77. minuti so ga tudi dosegli. Zopet sta bila glavna akterja Iličić in Kalinić. Josip je prodrl v kazenski prostor in nesebično podal do Kalinića, ki je moral le še žogo pospraviti mimo že premaganega Handanovića. To je bil že tretji zadetek na srečanju za 27-letnega Hrvata, Iličić pa je po zadetku vknjižil še asistenco. V 84. minuti je Kaliniću četrti zadetek preprečil z dobro obrambo 'Sarma' in preprečil petardo v svoji mreži. Do konca srečanja se rezultat ni več spremenil in Fiorentina je lahko začela slaviti veliko zmago v Milano. S to zmago so varovanic Paula Souse tudi zavzela vrh prvenstvene lestvice, po 6-ih krogih je zbrala 15 točk, tako kot Inter, ki je sedaj zdrnsil na drugo mesto, zaradi slabše razlike v danih in prejetih zadetkih.

Postavi:

Inter: Handanović, Santon, Miranda, Medel, Telles, Guarin (Brozović/78.), Melo, Kondogbia (Ranocchia/46.), Perišić (Biabiany/61.), Icardi, Palacio

Fiorentina: Tatarusanu, Alonso, Astori, Rodriguez, Roncaglia (Gilberto 75.), Badelj (Fernandez/82.), Vecino, Iličić, Borja Valero, Blaszczykowski (Tomović/69.), Kalinić

Glavni sodnik: Antonio Damato

Inter:Fiorentina 1:4 (0:3)
Icardi 61.; Iličić 4./11-m., Kalinić 18., 23. 77.
RK: Miranda 31.