Milano, 07. 10. 2012 22.19 |

Nogometaši milanskega Interja so v 7. krogu Serie A z 1:0 ugnali AC Milan in dobili derbi 'della Madonnina'. Edini gol na dvoboju je že v 4. minuti zabil Walter Samuel, slovenski reprezentant v vrstah nerazzurov Samir Handanović pa je izvrstno opravil svoje delo.

"Milan, favorit? Težko trdim kaj takšnega. Gre za mestni derbi, kjer odločajo malenkosti, kjer odloča dnevna forma ... Težko pred dvobojem napovem, kdo je favorit, saj na takšnih obračunih favoritov ni," je na novinarski konferenci pred derbijem della Madonnina dejal mladi trener milanskega Interja Andrea Stramaccioni, ki je imel pred dvobojem na razpolago praktično vse ključne igralce. Enako velja tudi za njegovega kolega na klopi AC Milana Masimilliana Allegrija, ki pa ima v letošnji sezoni na voljo veliko bolj skromno zasedbo od tiste, s katero je pred dvema sezonama osvojil Scudetto in lani drugo mesto v Serie A. Rossoneri pa vseeno niso v dvoboj s Samirjem Handanovićem in druščino šli z belo zastavo, čeprav je po štirih minutah čiste igre kazalo, da nimajo prav veliko možnosti za ugoden izid. Takrat je namreč po natančno izvedenem prostem strelu Estebana Cambiassa z glavo zadel Argentinec Walter Samuel. Samo nekaj trenutkov kasneje bi lahko gostje na omenjenem obračunu vodili že z 2:0, napake domačega vratarja Christiana Abbiatija pa ni znal kaznovati Diego Milito. AC Milan je nato vendarle zaigral nekoliko bolje, si pripravil prve priložnost, Riccardo Montolivo in Kevin Prince Boateng (dvakrat) pa sta bila v zaključkih akcij premalo natančna. V 40. minuti pa morda še najbolj sporen trenutek v prvem delu dvoboja, in sicer je po oceni glavnega sodnika Urby Emanuelson storil prekršek nad slovenskim reprezentantom Handanovićem, sicer bi gostitelji z velike razdalje izid uspeli poravnati.

V 40. minuti je po mnenju glavnega sodnika Paola Valerija Urby Emanuelson naredil prekršek nad Samirjem Handanovićem. FOTO: Reuters

V nadaljevanju so rossoneri, ki so imeli v prvem delu dvoboja minimalno terensko premoč, vse sile usmerili v napad, na roko pa jim je v 48. minuti šel tudi nespametni Yuto Nagatomo, ki si je za igranje z roko prislužil drugi rumeni karton in predčasno pot pod prho. Allegri je nato še bolj ofenzivno postavil zasedbo, priložnost ponudil Ignaziu Abateju in Robinhu, hitro po njunem vstopu v igro pa je bilo zelo vroče pred vrati gostov. V 64. minuti so bili namreč igralci AC Milana zelo blizu gola, po strelu Boatenga pa je žoga končala visoko preko vrat. Ofenziva rossonerov pa vse do izteka igralnega časa ni pojenjala. Robinho, Bojan Krkić in rezervist Giampaolo Pazzini so se namreč močno trudili, da bi zatresli mrežo Interja, a žoga ni in ni želela v mrežo. V 82. minuti je za nameček dišalo še po 11-metrovki za AC Milan – Pazzini je lepo zaposlil Robinha, Walter Samuel pa naj bi z roko oviral Brazilca –, a sodnik je ob koncu akcije z rumenim kartonom zaradi protestiranja kaznoval Pazzinija.

Rossoneri so imeli zatem še nekaj lepih priložnosti, slovenski reprezentant Handanović pa je mrežo ohranil nedotaknjeno vse do izteka igranega časa in Inter se je veselil zmage na derbiju 'della Madoninna'.

AC Milan – Inter 0:1 (0:1)