Ljubljana, 09. 06. 2012 20.56 |

V drugi tekmi skupine B so Nemci upravičili vlogo favorita, z 1:0 so ugnali portugalsko izbrano vrsto. Strelec edinega zadetka na tekmi je bil v 73. minuti obračuna zvezdnik Bayerna iz Münchna Mario Gomez.

Na tribunah Arene Lviv so prevladovali nemški navijači, ki so bili na nogah že po vsega 80 sekundah tekme, ko je Jerome Boateng na robu kazenskega prostora s podajo dobro zaposlil osamljenega Maria Gomeza, slednji pa je z glavo poskušal premagati portugalskega čuvaja mreže Ruija Patricia. Portugalci za odgovor niso rabili dolgo časa, saj sta že v naslednjem napadu kombinirala Fabio Coentrao in Helder Postiga, a so disciplinirani Nemci žogo izbili v kot, ki ga je izvajal Miguel Veloso, nemški vratar Manuel Neuer pa ob tem ni imel veliko dela. Po začetnih poskusih na obeh straneh je tempo igre nekoliko padel, Portugalci so se pomaknili na svojo polovico, kjer so potrpežljivo čakali vedno nevarne Nemce. V 9. minuti je nemški stroj znova poskušal povesti, ko je na desni strani do žoge prišel Thomas Mueller in jo precizno poslal do Lukasa Podolskega, ki je s kakšnih 20 metrov poskušal ukaniti Patricia, Portugalec je žogo uspel ujeti šele v drugem poskusu. Le dve minuti kasneje je do svoje priložnosti prišel tudi zvezdnik Real Madrida Mesut Özil, ki je v kazenskem prostoru ukradel žogo Velosu in ko je že kazalo, da bo imel prosto pot do portugalskega gola, se je na pravem mestu znašel Joao Pereira in nemški desetki preprečil strel na vrata Patricija. Povsem proste roke sta imela na tekmi Nani in Cristiano Ronaldo, ki pa v prvem polčasu nista prišla do uporabnih žog. V 25. minuti je Sami Khedira elfu priboril prosti strel, a je strel Podolskega končal v živem zidu. V 31. minuti je Philipp Lahm kakšnih 15 metrov pred portugalskim golom žogo predal nepokritemu Lukasu Podolskemu, a je njegov strel z levico končal daleč nad portugalskimi vrati. Kljub temu da so bili pred tekmo Nemci veliki favoriti, pa so v prvem polčasu Portugalci dobro zaustavljali nemško ofenzivo in jim tako niso dopustili sestaviti več kot tri podaje naenkrat. Povsem ob koncu prvega polčasa so do najlepše priložnosti prišli Portugalci, iz kota je dobro podal Veloso, Pepe pa je s kakšnih desetih metrov zadel prečko, žoga se je odbila na golovo črto in nato nazaj v polje.

Mario Gomez je v 73. minuti dosegel zadetek za izbrano vrsto Nemčije.
Mario Gomez je v 73. minuti dosegel zadetek za izbrano vrsto Nemčije. FOTO: Reuters

Drugi polčas so izjemno napadalno začeli Nemci, saj so v prvih 35 sekundah nadaljevanja na gol streljali Muller, Khedira in Podolski, a do zadetka niso prišli. V 49. minuti je portugalsko akcijo začel Coentrao, potem ko se ni uspel prebiti skozi gosto nemško obrambo, je žogo predal Ronaldu, portugalski napadalec pa ni pretirano namučil Neuerja. V 50. minuti je imel veliko prostora Ronaldo, a ni uspel preigrati Boatenga. V 64. minuti je bil v glavni vlogi znova Ronaldo, ki ga je z odlično podajo zaposlil Joao Moutinho, a je Realovega zvezdnika še pravi čas ustavil Boateng. V 73. minuti so nemški nogometaši upravičili vlogo favoritov, Khedira je z desne strani podal Gomezu, ki je izkoristil luknjo v portugalski obrambi in z glavo žogo poslal za hrbet portugalskega čuvaja mreže. V 82. minuti je do prve prave priložnosti prišel tudi Ronaldo, ki se je lepo znebil nemške obrambe, nato pa sprožil močan strel na nemška vrata in le sreča je pomagala Neuerju, da je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. V 84. minuti so imeli Nemci znova veliko sreče, ko je Nani zadel prečko. Povsem ob koncu tekme je dobro žogo dobil Silvestre Varela. V 88. minuti se je namreč Portugalec povsem sam znašel pred Neuerjem, a je bil nemški vratar uspešnejši.

Nemčija - Portugalska 1:0 (0:0)