Bordeaux, 18. 06. 2016 15.15 |

Nogometna reprezentanca Belgije je v tekmi drugega kroga predtekmovalne skupine E evropskega prvenstva v Franciji visoko premagala Irsko (3:0) in prišla do prvih točk na tekmovanju. Belgijci so vse tri zadetke dosegli v nadaljevanju dvoboja v Bordeauxu. Dva je "podpisal" Romelu Lukaku.

Belgijci so se pobrali po porazu v uvodnem krogu proti Italijanom. Čeprav so bili že v prvem polčasu boljši od Ircev, so te strli šele v drugem polčasu, predvsem po zaslugi dveh zadetkov Romeluja Lukakuja. S tem so Irce pahnili na zadnje mesto skupine E, sami pa so skočili na drugo. Belgijci so v prvem polčasu prevladovali, imeli žogo večinoma v svoji posesti, toda nikakor jim ni uspelo prebiti irske obrambe. Belgijski kapetan Eden Hazard je zapravil najlepšo priložnost, ko je iz bližine streljal čez gol, strel z glavo Tobyja Alderweirelda psa je z golove črte izbil Wes Hoolahan. Kmalu po začetku drugega polčasa pa so Belgijci povedli.

Romelu Lukaku je dosegel prvi in tretji gol na tekmi v Bordeauxu.
Romelu Lukaku je dosegel prvi in tretji gol na tekmi v Bordeauxu. FOTO: AP

Kevin De Bruyne je podal žogo do Romeluja Lukakuja, ki je z roba kazenskega prostora zadel levo stran irskega gola. Podvojitev prednosti je sledila v 61. minuti, ko je Thomas Meunier podal v kazenski prostor, tam pa je s strelom z glavo zadel Axel Witsel. Deset minut pozneje so Belgijci povedli že s 3:0, Hazard je podal v kazenski prostor, Lukaku pa je dosegel svoj drugi zadetek na tekmi. To je bila tudi zadnja prava akcija na tekmi, ki je Belgijce vrnila "med žive".

Belgija bo zadnjo tekmo skupinskega dela igrala 22. junija v Nici proti Švedski, Irska pa se bo isti dan v Lillu merila z Italijo.