Lizbona, 25. 11. 2014 21.17 |

Nogometaši Maribora so se na tekmi 5. kroga skupinskega dela lige prvakov pomerili s Sportingom iz Lizbone. Slovenski državni prvaki so se s portugalskim moštvom pomerili drugič. Na prvi tekmi v Ljudskem vrstu so remizirali, tokrat so v Lizboni izgubili s 3:1. Tekma je bila med polčasoma za 45 minut prekinjena zaradi težav z razsvetljavo.

Nogometaši Maribora so na predzadnji tekmi skupinskega dela lige prvakov skupine G gostovali v Lizboni. Na stadionu Jose Alvalade je vijoličaste spodbujalo približno 700 slovenskih navijačev, to pa je bil drugi dvoboj lizbonske in mariborske ekipe v letošnji ligi prvakov. Na prvi tekmi sredi septembra sta se ekipi v Ljudskem vrtu razšli z neodločenim izidom 1:1, v 80. minuti je zadel Nani, v sodnikovem podaljšku pa je izenačil Luka Zahović. Na drugi tekmi v Lizboni so bili gostitelji boljši s 3:1, vse štiri gole pa so dosegli igralci Sportinga.

Trener Ante Šimundža je tokrat na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Handanović, Mejač, Rajčević, Arghus, Filipović, Sallalich, Vršič, Stojanović, Mertelj, Tavares, Zahović. Mariborčani niso dobro začeli tekme, saj so gostitelji prešli v vodstvo že v 10. minuti srečanja. Po podaji iz strani je žoga potovala skozi kazenski prostor, prekratek je bil tudi vratar Jasmin Handanović in na drugi vratnici je bil Carlos Mane, ki je zadel za 1:0. V 19. minuti se je izkazal Handanović po močnem strelu Cedrica, prvič pa so gostje zapretili v 20. minuti, ko je streljal Dare Vršič iz velike razdalje, vratar Rui Patricio je bil zanesljiv. Domači so bili boljši tekmec in so premoč nadgradili z novim golom. "Simultanko" v kazenskem prostoru Maribora je izvedel Nani in povišal na 2:0 v 35. minuti. Maribor je bil znova v igri v 42. minuti, ko je po hitrem protinapadu nespretno v kazenskem prostoru reagiral Jefferson in zatresel lastno mrežo in 2:1 je bil izid prvega polčasa. Sporting je bil tudi statistično boljši, 10:2 v strelih (5:1 v okvir gola), v posesti žoge pa je bilo v odstotkih 58:42 v njihovo korist.

V Lizboni sta se pomerila Sporting in Maribor.
V Lizboni sta se pomerila Sporting in Maribor. FOTO: Reuters
Drugi polčas se je začel s precejšno zamudo, moštvi sta prišli na igrišče šele po dobrih 45 minutah zaradi težav z razsvetljavo. Nekaj časa je kazalo, da bo tekma celo prekinjena, a so gostitelji uredili težavo in tekma se je nadaljevala. Na igrišče je Šimundža poslal Agima Ibraimija (zamenjal je Vršiča). Sporting je povišal vodstvo v 65. minuti, na pravem mestu je bil Islam Slimani in s pol volejem zadel za 3:1. V igro je v 70. minuti vstopil Damjan Bohar (namesto Sallalicha), v 76. pa je Zahovića zamenjal Mendy. Prvi junak mariborske ekipe je bil vratar Handanović, ki je branil izjemno, tako tudi v 75. in 81. minuti, ko je preprečil zanesljiva gola Sportinga, Nani pa je v 85. minuti streljal mimo gola.

Na zadnji tekmi bo v Ljudskem vrtu gostoval Schalke in Mariborčani morajo zmagati, če želijo tekmovanje nadaljevati v evropski ligi. V ligi prvakov v nadaljevanje tekmovanja vodita le prvi dve mesti, ki sta za vijoličaste že nedosegljivi. Na drugi tekmi skupine G je nocoj Chelsea v gosteh kar s 5:0 premagal Schalke.

Nani je dosegel lep gol za vodstvo z 2:0.
Nani je dosegel lep gol za vodstvo z 2:0. FOTO: Reuters