Berlin, 06. 06. 2015 20.14 |

Španska Barcelona in italijanski Juventus sta se na Olimpijskem stadionu v Berlinu pomerila v velikem finalu lige prvakov. Obe moštvi sta lovili trojček lovorik, to je uspelo Barceloni, ki je zmagala s 3:1. Zmagoviti gol je dosegel Suarez.

Barcelona bi z zmago ponovila trojček (domače prvenstvo in pokal in liga prvakov) iz leta 2009, ko jo je še vodil Pep Guardiola, in bi postala prvi klub v zgodovini, ki bi dvakrat osvojil vse pomembne lovorike v sezoni. Juventus bi ob zmagi sploh prvič v bogati klubski zgodovini pobrala trojček trofej. Trenerja, Massimiliano Allegri in Luis Enrique nista presenetila z udarnima enajstericama, tekmo je vodil glavni sodnik, Turek Cuneyt Cakir.

Uvodne tri minute so pripadle italijanskim prvakom, saj so igralci Barcelone dvakrat naredili napako v obrambi, a Juventus, tokrat domačin tekme, ni izkoristil manjše zmede v zadnji vrsti španskih prvakov. Nato pa šok za črno-bele, Barcelona je izkoristila že prvi napad oziroma prvi prehod pred gol Juventusa, Andres Iniesta je izvrstno podal Ivanu Rakitiću, ki je zadel stran gola, vratar Gianluigi Buffon ni imel možnosti. Nadaljevalo se je v izredno živahnem ritmu na obeh straneh, Barca je imela pobudo. V 13. minuti so imeli priložnost za povišanje izida, Dani Alves je z roba kazenskega prostora usmeril nevaren strel, a se je izkazal Buffon, ki je s težavo odbil žogo z levo roko.

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra, Pirlo, Marchisio, Pogba, Vidal, Tevez, Morata. Barcelona: Ter Stegen, Alves, Pique, Mascherano, Alba, Busquets, Rakitić, Iniesta, Messi, Neymar, Suarez.

V nadaljevanju je ritem igre padel, ob koncu polčasa je dvakrat zapretil Luis Suarez, v 44. minuti pa je Marchisio usmeril edini strel Juventusa v prvem polčasu, a je bil vratar Marc-Andre ter Stegen na pravem mestu. V strelih v okvir vrat je bilo 4:1, v odstotkih posesti žoge pa 67:33 za Barcelono, v prekrških pa je bilo 15:4 za Juventus in tudi dva rumena kartona za igralce stare dame.

"Ples" Neymarja in Stephana Lichtsteinerja na berlinskem igrišču v finalu lige prvakov. FOTO: Reuters
Drugi polčas ni ponudil velikih sprememb, znova se je v 48. izkazal Buffon, ko je Barca izvedal hiter protinapad, sprožil je Suarez, a je italijanski vratar z obrambo z roko preprečil zanesljivi gol. V 55. minuti je od veselja "eskplodirala" Juventusova tribuna navijačev, saj je stara dama izenačila. Prvi strel Carlosa Teveza je ter Stegen ubranil, ob odbiti žogi se je na pravem mestu znašel "krvnik" madridskega Reala Alvaro Morata, ki je zadel v nebranjen del mreže. V naslednjih minutah je bil Juve boljši tekmec, a se je znova zgodil preobrat.

V 68. minuti je Barca dosegla podoben gol kot Juve, Messi je ustrelil, Buffon je s težavo odbil, "odbitek" je v mrežo poslal Suarez za novo vodstvo. V 71. minuti je Neymar dosegel gol z glavo, a so sodniki dobro videli, da je žoga zadela Brazilčevo roko preden je šla v gol in je ostalo pri izidu 1:2. V 77. minuti je v igro vstopil Xavi (zamenjal je Iniesto) in postal rekorder LP s 151 nastopi. Do konca tekme se je mudilo italijanski zasedbi, ki pa ni uspela izida izenačiti. V sodnikovem podaljšku, v 97. minuti je gol dosegel še Neymar in Katalonci so se veselili velike zmage, pete v klubski zgodovini.

Slavje Barcelone ob petem naslovu LP.
Slavje Barcelone ob petem naslovu LP. FOTO: Reuters

Juventus - Barcelona 1:3 (0:1)
Morata (55.); Rakitić (4.), Suarez (68.), Neymar (97.)

KOMENTARJI (517)

kvaternik
07. 06. 2015 21.57
+8
Toliko lomastimo po spletnih, a pozabljamo. Gigi Bufon. Tisti in gdorkoli je fasciniran z nogometom: moramo se do tal pokloniti temu vratarju Juventusa. Vedensko, svetovna persona, krepostno enak Messiju, ki se jima zaslužno pridružuje Andrea Pirlo.
kazahstanc
07. 06. 2015 21.23
+5
Sedaj pa le še na lovoriko pokala narodov, pa je to ponovno vse, kar se da osvojiti :D oleeee
+12
Še nekaj slabosti ima Barcelona, ki pa se jih da odpravit. Ko v igri dosežejo neko rezultatsko prednost, premoč, se pregovorno opustijo. Skoraj vsakega bi lahko dobesedno zmleli, a se ustavijo s pritiskom na žrtev, kar jih kasneje stane ogromno moči za uspešen zaključek.
mmickica
07. 06. 2015 18.45
+8
kvaternik
07. 06. 2015 20.47
+6
mmickica. Eno doživetje, mi manka, si ga želim. Sicer sem bil že dvakrat na Camp nouu, turistično, s "Palma". Gromozanski objekt, za malo Slovenijo enostavno, po veličini nedoumljiv: Želja: Doživeti tekmo v živo.
mmickica
07. 06. 2015 21.34
+3
O jaz sem jo pa, se moram pohvalit! In sicer sem gledala el.clasico, pa ne kar katerikoli elclasico, ampak tistega za superpokal, ko je Mourinho Titu prst v oko porinil. Res je nepozabno doživetje! Šicer sem pa bila še 2x na Camp Nou in sicer na vodenem ogledu. Moraš iti enkrat na tekmo - to je noro!
kvaternik
07. 06. 2015 21.43
+4
mmickica, noro. Katalonija, Girrona ,Lloret de mar. Kako čudovite dežele in poželjah sorodne Sloveniji. Barcelona, za mene najlepše mesto, kraj v Evropi.
mmickica
07. 06. 2015 21.49
+2
Tudi meni je zelo všeč. Sem bila na dopustu tam, 10 dni v centru Barcelone, čisto blizu plaže in enkrat 3 dni. Slavje po tekmi na Rambli je bilo nepozabno in vse ostalo prav tako... Bom še šla!
kvaternik
07. 06. 2015 22.06
+2
Super. Nehajva. V nasprotnem nas označijo za Barcine fane, kibice, ki jih je po ogledu veličastne Sagrada Familje, toliko prevzelo, da sva postala nerazsodna. Amen Očenašu, res.
07. 06. 2015 15.49
-21
Sedaj se vidi kdo je igralec za velike tekme. Messi to ni. Odkar se striže v S.Koreji, je zelo nazadoval. Pa de ne bi kdo dal minusa še enkrat. Navijači Barce jutri je šola. Da ne bi kdo spet manjkal zaradi neznanja.
Flamee
07. 06. 2015 15.36
-2
Pa še nekaj. Neumno je komentirat kdo je ekipa vseh časov. Naj ostanejo par let skupaj pa osvajajo ene in iste lovorike vedno, potem so ekipa vseh časov. Zame ekipe vseh časov ni. Preveč je prodaj in nakupov igralcev. Lp
mmickica
07. 06. 2015 16.15
+3
Saj to počnejo, razen Suareza, Neymarja in Rakitiča, eni in isti!
alien8potnik
07. 06. 2015 17.10
-3
mmickica - ta razen je bistven. neymar in suarez, tudi rakitić. mislim, no, brez tega "razen" zdajle barca ne bi bila na vrhu.
šumar
07. 06. 2015 19.40
+2
Flamee
07. 06. 2015 15.28
+5
Čestitke Barceloni za tretjo lovoriko letos, zasluženo so jo pobrali. Kot sem napovedal pred tekmo, Juventus ne more premagati Barce, tudi če bi Real igral v finalu bi Barca vseeno zmagala, priznajmo da trenutno igrajo atomski nogomet. Vse se je poklopilo, sploh mi je bila zelo všeč akcija za prvi gol na tekmi. Letos je Barca imela zelo malo kiksov, zato so tudi upravičeno zmagali v Evropi. Je pa tu vseeno en plus, da se italijanska liga pobira pa čeprav samo z Juventusom, a važno da se in počasi bo spet to dobra liga. Še enkrat, iskrene čestitke Barceloni za trojčka, zaslužili so si ga. Zdaj pa pavza 2 mesca in pol do začetka nove sezone in novih napetih in živčnih nogometnih užitkov. Hala Madrid
Felipao
07. 06. 2015 15.23
+3
Najboljša ekipa vseh časov, ki je edina osvojila dva "trojčka" v zgodovini: Daniel Alves da Silva, Javier Alejandro Mascherano, Gerard Pique Bernabeu, Sergio Busquets Burgos, Xavier Hernandez Creus, Andres Iniesta Lujan, Pedro Eliezer Rodriguez Ledesma, Adriano Correia Claro in Lionel Andrés Messi Cuccittini.
Armonia
07. 06. 2015 15.20
-5
Prvi gol Barce,huda napaka obrambe Juveta, druga enako in to je to.
šumar
07. 06. 2015 19.41
+2
Felipao
07. 06. 2015 15.17
+6
Barcelona je imela precej težje delo kot sem pričakoval, na koncu pa so vendarle upravičili vlogo favorita in zmagali kljub temu, da je Juventus po izenačenju bil v naletu. Messi je kljub temu, da ni zabil gola, ponovno bil igralec tekme skupaj z Iniesto. Kaj naj rečem, gledali smo najboljše moštvo vseh časov. Kar so dosegli je res neverjetno in vprašanje, če bo še kdo kdaj uspel osvojiti "trojčka".
tom672
07. 06. 2015 15.03
+14
Kdo bo letos dobil zlato žogo?? Po mojem je jasno vsem razen Staretu. Dobil jo bo najboljši nogometaš vseh časov Lionel Messi. Lp!
07. 06. 2015 17.12
-3
živiš petnajst let in vse veš o vseh časih. zanimivo;)
kvaternik
07. 06. 2015 18.20
+4
tom672 Pusti Andreja Stareta. On je itak vedno v oblakih. Rekordno, dokazano, največ alkohola spije v Planici, da ga greje. Greje ga tudi, spoznanje, da je Messi najbolši vseh časov. Sicer on tudi to ve ko je trezen. To se pa edko dogaja. Na RTVju, je večina njegovega kova.
-4
to ste šele zdaj pogruntali. pred nekaj meseci pa ...
mmickica
07. 06. 2015 18.47
+0
rambek
07. 06. 2015 12.52
+13
Spanska liga je in bo najboljsa... Premagali so vse prvake najmocnejsih lig.... Morda je kaksna liga zanimivesja in atraktivnejsa ampak klubi nazalost ne sezejo do kolen najvecjim spanskim velikanom.. Barca Real Atletico Sevilla Valencia...
Felipao
07. 06. 2015 15.18
+4
Naslednje leto prideta še Villarreal in Bilbao, potem bo pa sploh darmar v evropskih pokalih.
Trend01
07. 06. 2015 10.22
+14
Vodstvo Barcelone ima zdaj samo še eno nalogo. Zadržati Enriqueja. Nič drugega.
-9
domov si ga nesi pa ne pozabi še bartmeu-a
Trend01
07. 06. 2015 10.37
+6
Osebe s priimkom "bartmeu" ne poznam. Enrique je pa Barcelono nazaj sestavil. Edini, ki ima j@jc@ Neya in Messija prizemljiti. Ali eden redkih. Kdo je sestavil obrambo? Messija na vezista postavil? Torej...
Paštašutar
07. 06. 2015 10.42
-12
OBRAMBO?????? A JE TO OBRAMBA???????? VSAK NAPAD NASPROTNIKA-POLPRILOZNOST!!!!!!
NeMiSTakimi
07. 06. 2015 10.43
+16
ne deri se. seveda je obramba, kako bi drugače razložil da so dobili najmanj golov od vseh ekip v la ligi?
Trend01
07. 06. 2015 10.54
+9
Nisem fan Barce pa priznam, da so (razen finala) zadnje štiri gole dobesedno šenkali. 2x Bayernu in 2x La Coruni. V LaLigi dobiti le 19 golov. To ni obramba? In v LP 31-11. Ja, 11 so jih dobili. Od tega dva šenkali Bayernu.... (Juve kot izrazito obrambna ekipa je nabral razliko 16-10)
mariomandzukic
07. 06. 2015 11.00
+12
Paštašutar in taksne neznalice,kot si ti komentirajo nogomet.barca ima najboljso obrambo na svetu,vecino napadov odbija 4,5 nogometasev,ostali stojijo visoko in mal pomagajo v defanzivnih nalogah.ce bi juve igral na tak nacin,bi prejem po 3,4 komade na tekmo
MM?
07. 06. 2015 11.11
+14
Trend, popravek, prizemljiti je moral samo Neymarja, ker Messi je precej prizemljen.
Trend01
07. 06. 2015 11.24
+2
Novembra in decembra ni bil ravno. Anoeta ga je "spreobrnila".
MM?
07. 06. 2015 11.45
+4
Trend01
07. 06. 2015 11.57
-2
Kreganje, nespoštovanje avtoritete...., oz. trenerja. ("privatizacija" ekipe)
MM?
07. 06. 2015 12.31
+2
Ok, lahko rečemo tako ali pa da je Messi uvidel, da to nikamor ne vodi in je "odnehal". Moraš pa malo v zakup vzeti, da so bili takrat vsi precej napeti glede na situacijo in igro.
Trend01
07. 06. 2015 12.53
+1
Ajd, eno z drugim. Tudi napetost je bila z nečim pogojena. Z nezaupanjem do trenerja ter takrat še neuigranim Suarezem.
Xipsilon
07. 06. 2015 10.07
-27
Sramotno zavlačevanje Barceloniinih igralcev zadnjih 10 minut in ne zaslužen 3. gol ;)
Štanjkol
07. 06. 2015 10.13
+16
Pa mi zdaj TI povej, igralci katerega kluba ne zavlačujejo v zadnjih minutah?
šumar
07. 06. 2015 19.42
+1
Awesomedude
07. 06. 2015 10.03
+13
Nismo bili dalec od preobrata, sam je mal srece zmanjkalo. Gol v 4 minuti je zal vse spremenil. Cestitke barci za naslov, trenutno so najboljsa ekipa na planetu. Se bomo pa vrnili, tako kot smo se vedno vrnili se mocnejsi. Fino alla fine.
KiNgKoNg
07. 06. 2015 16.14
+0
Mislim da je zgodnji gol spremenil vse skupaj na bolje. Tudi kar se igre Juventusa tiče. Pač, potem je nastala tekma, ki bi jo človek gledal še 360 minut.
Pekic123
07. 06. 2015 10.01
+19
Dobro jutro. O kako sem danes lepo spal. Padli so vsi prvaki najmočnješih lig: prvak Anglije(City), prvak Francije(PSG), prvak Nemčije(Bayern) in še v finalu prvak Italije(Juventus). Več kot zasluženo Barcelona!! Vamooooos!!
113113
07. 06. 2015 09.49
-2
Sm tolko, da se javim. kopačke bi pa prepovedal. Užuvajte še naprej.
Nauders
07. 06. 2015 09.44
+3
a Real letos ni nič osvojil, samo prašam, kaj pa ronaldek a zbira kopačke zase?