Falcao s Kolumbijo blesti, Argentinci trepetajo

Santa Fe, 11. 07. 2011 09.55 |

Nogometna reprezentanca Kolumbije je prvi četrtfinalist južnoameriškega nogometnega prvenstva. To si je zagotovila z zmago nad Bolivijo z 2:0 (2:0), oba zadetka je že v prvem polčasu dosegel zvezdnik Radamel Falcao.

Kolumbija bo s sedmimi točkami v skupini A zasedla prvo mesto, za drugo pa se bosta merili Argentina in Kostarika. Ker v četrtfinale napredujejo dve najboljši ekipi iz skupine in še dve najboljši tretjeuvrščeni ekipi, je zdaj že jasno, da bodo v četrtfinalu igrali Peru, Čile in Venezuela, ki bodo v najslabšem primeru ena izmed najboljših tretjeuvrščenih ekip, saj imajo že pred zadnjim krogom štiri točke. Kolumbija se bo za uvrstitev v polfinale merila z najboljšim tretjeuvrščenim moštvom.

Radamel Falcao
Radamel Falcao FOTO: Reuters

Kolumbijci so v Santa Feju do zmage prišli brez težav. Zato je s svojima prvima zadetkoma na prvenstvu poskrbel napadalec Porta Radamel Falcao, ki je v lanski sezoni blestel v evropski ligi. Prvič je bil uspešen v 15. minuti, v 29. minuti pa je uspešno izvedel še enajstmetrovko. S tem je prevzel vodstvo na lestvici strelcev, doslej namreč še nobena ekipa na prvenstvu ni dosegla več kot dva gola. Falcao je bil stalna nevarnost za vrata Kostarike. V drugem polčasu je imel še tri priložnosti, toda vodstva ni povišal. Edina pravo priložnost za Bolivijce je v 55. minuti zapravil Jhasmani Campos.

"Kolumbijski navijači morajo ostati mirni in verjeti v naš uspeh. Nismo najboljši, a tudi najslabši ne. Nismo še v finalu, ampak smo zakorakali v drugi del tekmovanja, zato smo z obema nogama trdno na tleh,“ je po zmagi povedal dvakratni strelec Falcao in dodal: "Zanima nas kolektivni duh, ni pomembno, kdo trese mreže, ampak je pomembno le-to, da rastemo kot ekipa. Naš skupen cilj je zmaga Kolumbije. Osebni cilji pa so tesno povezani s cilji ekipe.