Murska Sobota, 11. 05. 2013 19.55 |

Nogometaši murskosoboške Mure 05 ne popuščajo v bitki za obstanek med slovensko elito. Tokrat so si zmago zagotovili v izdihljajih dvoboja, ko je zabil Damjan Bohar. Zmage so se veselili še Koprčani in Goričani.

Muraši so v Fazaneriji dočakali dokaj oslabljene in nekoliko utrujene Celjane ter v sami končnici tekme osvojili pomembne tri točke v boju za obstanek. Po porazu Aluminija v Novi Gorici Sobočani zdaj za devetim mestom zaostajajo le še dve točki. Vse je kazalo na delitev točk, toda v zadnji minuti sodniškega dodatka se je zgodil čudež in po evrogolu Damjana Boharja, ki je s 25 metrov zadel desni zgornji kot, se je Mura veselila zmage (1:0).

Muraši še bijejo bitko za obstanek med elito.
Muraši še bijejo bitko za obstanek med elito. FOTO: Aljoša Kravanja

Koprčani napolnili velenjsko mrežo
Tekma v Velenju se je zaradi zamude Koprčanov začela 45 minut pozneje od predvidenega začetka. Ta zamuda je očitno bolj vznemirila domače nogometaše, ki so že po 25 minutah zaostajali z 0:3. Koprčani so tako prišli do nove pomembne zmage (4:1) v boju za tretje mesto, štiri kroge pred koncem imajo pred četrtouvrščenimi Domžalami tri točke prednosti.

Mendy se je vnovič vpisal med strelce.
Mendy se je vnovič vpisal med strelce. FOTO: Miro Majcen

Zolić Domžalčanom zagotovil točko
Domžalčani, ki se s Koprom borijo za končno tretje mesto in igranje v evropskih pokalih, so proti Kranjčanom dolgo "viseli", na koncu pa izvlekli pomembno točko (1:1). Kljub njej pa zdaj za tretjimi Primorci, ki so zanesljivo slavili v Velenju, zaostajajo za tri točke. Velenjčani ostajajo šesti.

Kranjčani so vodili, a ob koncu le remizirali.
Kranjčani so vodili, a ob koncu le remizirali. FOTO: Miro Majcen

Goričani ugnali Aluminij
Zasedba iz mesta vrtnic je z zmago nad tekmeci iz Kidričevega naredila velik korak k obstanku v družbi najboljših. Po dvoboju z Aluminijem (2:0) je predzadnji ekipi v elitnem domačem nogometnem tekmovanju ušla na velikih osem točk, do konca državnega prvenstva pa so še štirje krogi. Strelca za primorsko zasedbo sta bila Dejan Žigon in Boštjan Frelih.

Novogoričani so vknjižili pomembno zmago.