Finale EP v futsalu: Španci se ne dajo

Zagreb, 11. 02. 2012 22.58 |

V finalu evropskega prvenstva v futsalu je Španija v zagrebški Areni po dveh podaljških strla odpor Rusov (3:1) in ubranila naslov najboljše reprezentance na stari celini.

Španci so ubranili naslov evropskih prvakov.
Španci so ubranili naslov evropskih prvakov. FOTO: Reuters

Obe reprezentanci sta začeli izjemno previdno, priložnosti pa sta si, v sicer sila razburljivem srečanju, izborili le stežka. Rahlo pobudo so imeli Rusi, vendar v prvem polčasu poti v mrežo niso našli. Tudi v drugem delu smo spremljali podobno sliko, še vedno pa so bili za odtenek podjetnejši Rusi. To se jim je obrestovalo v 33. minuti, ko je Rus brazilskega rodu Pula neubranljivo meril v spodnji levi kot in premagal Luisa Amada. Aktualni evropski prvaki so zaigrali na vse ali nič in v prav zadnji minuti prišli do izenačenja. S pomočjo ruskega branilca je pot za hrbet Gustava našel Sergio Lozano in preprečil klavrn konec za Špance. V drugem podaljšku je še drugič v finalu zadel razigrani Lozano in Španija je ubranila naslov najboljšega 'malega' nogometnega kolektiva na stari celini.

V tekmi za tretje mesto so Italijani premagali domačine Hrvate (3:1).