Enajstmetrovka 'usodna' za mlade Slovence proti Italiji

Regio Emilia, 08. 09. 2015 18.54 |

Mlada reprezentanca do 21 let je v Regio Emillii v kvalifikacijski tekmi za EP 2017 proti vrstnikom iz Italije izgubila z 0:1. Edini gol za Italijane, ki so tako v svoji prvi tekmi vknjižili prvo zmago, Slovenija ostaja pri dveh, je z bele točke dosegel Federico Bernardeschi.

Varovanci Primoža Glihe so pri italijanskih vrstnikih zabeležili prvi poraz v teh kvalifikacijah. Po uvodnih zmagah proti Andori in Litvi, kjer je Slovenija prišla do celotnega točkovnega izkupička, je tokrat morala priznati poraz, a še vedno ostaja vodilna ekipa skupine 2 s šestimi točkami na računu. Selektor Gliha je že pred tekmo napovedal, da bo tekma težka, da bo precej bolj potrebno delati v obrambi, poleg tega mu na roko niso šle številne poškodbe, ki so dodobra zredčile slovensko vrsto. V prvem polčasu so se gostje dobro upirali, Italijanom niso dovolili pobude. Ti so do prve prave priložnosti prišli v 33. minuti, ko je najprej poskusil Federico Bernardeschi, nato pa še Gaetano Monachello, a je bil slovenski vratar Grega Sorčan obakrat na pravem mestu. Moštvi sta se ob polčasu tako razšli brez zadetkov.

Luka Zahović
Luka Zahović FOTO: Damjan Žibert

V drugem delu se je pritisk Italijanov stopnjeval, z edinim zadetkom na tekmi pa ga je v 51. minuti kronal Bernardeschi. Kenan Bajrić je nespretno posredoval pri ustavljanju Nicole Murruja in glavni sodnik Sandro Schärer je pokazal na belo točko. Bernardeschi se je izkazal še v 61. minuti, spet pa je dobro branil Sorčan. Slovenija je preko Nika Kapuna zapretila v 67. minuti, njegov poskus pa je končal le v kotu. Italijani niso popuščali, slovensko mrežo pa je vseskozi reševal Sorčan. Tudi petminutni sodnikov podaljšek ni prinesel spremembe izida in Italijani so vknjižili prvo zmago v tem kvalifikacijskem ciklusu. "Odigrali smo korektno tekmo, a nas je tista enajstmetrovka zelo presekala. Vedeli smo, da bo odločala obramba, a smo igrali brez Stojanoviča, Stankoviča, Krefla, to so vse obrambni igralci. Morali smo krpati luknje, postavljati druge na defenzivne položaje, kjer drugače ne igrajo, vsi pa vemo, kaj to pomeni proti reprezentanci, kot je italijanska. Škoda, da je sodnik piskal enajstmetrovko, ki je po mojem mnenju zelo vprašljiva, saj smo 15 minut pred koncem imeli nekaj priložnosti in če bi v 51. minuti zdržali brez enajstmetrovke, bi se tekma bistveno drugače obrnila," je nastop svojih varovancev po tekmi ocenil Gliha.

Italija U21 - Slovenija U21 1:0 (0:0)