Iličićev gol ob remiju Fiorentine proti Romi

Ljubljana, 12. 03. 2015 20.46 |

Nogometaši v evropski ligi so odigrali prve tekme osmine finala. V boju so še trije klubi s slovenskimi igralci, najboljše volje je bil tokrat Josip Iličić, ki je dosegel gol za Fiorentino v italijanskem derbiju proti Romi (1:1).

Josip Iličić je dosegel gol na tekmi Fiorentine in Rome.
Josip Iličić je dosegel gol na tekmi Fiorentine in Rome. FOTO: Reuters
Josip Iličić je gol dosegel v 17. minuti za vodstvo Fiorentine z 1:0. Gostitelji bi lahko v 60. minuti zadeli še drugič, a je Adem Ljajić zapravil enajstmetrovko. V 77. minuti so Rimljani izenačili, uspešen je bil Seydou Keita, 27-letni Iličić pa je igro nato zapustil pred koncem tekme, v 81. minuti.

Inter je na gostovanju v Nemčiji z 1:3 izgubil proti Wolfsburgu, slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović pa je bil na klopi. Inter je sicer od šeste minute vodil, ko je zadel Rodrigo Palacio. V 28. minuti je izenačil Naldo, nato pa je dvakrat zadel podajalec pri izenačujočem golu Kevin De Bruyne; Belgijec je bil uspešen v 63. in 76. minuti.

Izgubil je tudi Villarreal. Na domačem igrišču ga je s 3:1 premagala Sevilla. Bojan Jokić je okreval po poškodbi, celotno tekmo pa je presedel na klopi. Vitolo je zadel za prvi gol Seville, za kar je potreboval le 13 sekund, to pa je nov rekord v evropski ligi. Pred njim je imel rekord v lasti Ismael Blanco, ki je leta 2009 za AEK zadel po 19 sekundah. Na 2:0 je v 26. minuti povišal Stephane Mbia, Luciano Vietto je v 48. minuti znižal zaostanek, a je Gameiro dve minuti kasneje zadel še drugič za 3:1.

Nogometaši Wolfsburga so premagali milanski Inter.