Madrid, 23. 03. 2014 22.05 |

Španski nogometni obračun med Real Madridom in Barcelono, sloviti El clasico, je ponudil kar sedem golov in vrhunsko predstavo. V drugem polčasu je Real ostal le z deseterico igralcev, zmage pa se je s 4:3 veselila Barcelona, tri gole je dosegel Leo Messi.

Veliki španski nogometni derbi med Realom in Barcelono v 29. krogu Primere Division je napolnil tribune stadiona Santiago Bernabeu, v vlogi favorita pa so bili tokrat gostitelji. Igrali so pred domačimi navijači, poleg tega so v zadnjem obdobju pokazali boljšo formo od velikega tekmeca. Trener Reala Carlo Ancelotti je na zelenico poslal enajsterico: Lopez, Marcelo, Carvajal, Pepe, Ramos, Modrić, Di Maria, Alonso, Bale, Benzema, Ronaldo, trener gostov Gerardo Martino pa je računal na naslednjo udarno postavo: Valdes, Alba, Alves, Mascherano, Pique, Xavi, Busquets, Iniesta, Fabregas, Messi in Neymar.

Prijateljski stisk rok obeh zvezdnikov, Ronalda in Messija.
Prijateljski stisk rok obeh zvezdnikov, Ronalda in Messija. FOTO: Reuters
Tekma se je začela po željah ekipe pod vodstvom Tate Martina, saj je Iniesta popeljal Barco v vodstvo s strelom pod prečko v 7. minuti tekme. V nadaljevanju je v 15. minuti imel Leo Messi priložnost, ko je ušel obrambi Reala, a je slabo streljal, saj je žoga končala v avtu ob vratnici. Navdušenje Barceloninih privržencev pa ni trajalo dolgo, saj so Madridčani prevzeli pobudo in nanizali nekaj lepih akcij, ki so tudi obrodile sadove. Najprej je dvakrat zapored priložnost zapravil Karim Benzema, v nadaljevanju pa se je ogrel in dosegel dva zaporedna gola. Realova številka 9 je najprej dosegel gol z glavo v 20. minuti, štiri minute kasneje pa se je kot duh znašel sam med Barceloninimi branilci in lepo z nogo neubranljivo zadel spodnji kot gola Victorja Valdesa. To je bilo 2:1 in prvo vodstvo galaktikov na tekmi. Francoz v vrstah Reala je imel v 27. minuti priložnost za "hat-trick", a je ostalo pri vodstvu za en gol, žogo je z golove črte odbil branilec Pique. Ko je kazalo, da bo Real zanesljivo dobil prvi polčas, pa je Argentinec v katalonski vrsti poskrbel za izenačenje. Messi je prišel do žoge v kazenskem prostoru Reala in v gneči našel poti žogo v mrežo ob vratnici, to je bil njegov 19. ligaški gol. Real je bil v prednosti v prvem polčasu kar se tiče posesti žoge, v odstotkih je bilo kar 66:34 v njihovo korist.

Drugi polčas so znova z priložnostjo za vodstvo začeli gostitelji, Gareth Bale je podal Benzemaju, ki je vtekel v kazenski prostor, a se je ob strelu izkazal Valdes. A vratar Barcelone je bil nemočen ob izvajanju enajstmetrovke Cristiana Ronalda v 55. minuti. Glavni sodnik je dosodil najstrožjo kazen ravno nad Portugalcem v 54. minuti, ki jo je sam tudi natančno izvedel za novo vodstvo s 3:2. El clasico pa je deset minut zatem ponudil nov rezultatski obrat. V 63. minuti je po podaji Messija v kazenski prostor vtekel Neymar, prekršek je naredil Ramos, ki je za posredovanje dobil rdeči karton. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Messi za izenačenje na 3:3, Real pa je ostal le z deseterico in Ancelotti je v igro namesto Benzemaja poslal Varana. Barcelona je prevzela pobudo ob številčni prednosti in Alves je v 74. minuti zadel vratnico. Odločitev o zmagovalci je padla v zaključku tekme, v 83. minuti se je v "sendviču" v kazenskem prostoru Reala znašel Iniesta in padel, glavni sodnik je dosodil novo enajsmetrovko. Izkoristil jo je Messi za vodstvo s 4:3 in prvi zvezdnik gostov je bil s "hat-trickom" najbolj zaslužen za zmago, ki Kataloncem še vedno ponuja dobro priložnost za naslov prvaka v La ligi. Barcelona ima sedaj 69 točk in za točko zaostaja za madridskima kluboma, Realom in Atleticom.

Zmage v Madridu so se veselili igralci Barcelone.
Zmage v Madridu so se veselili igralci Barcelone. FOTO: Reuters

Real Madrid - Barcelona 3:4 (2:2)
Benzema (20.,24.), Ronaldo (55.,11m); Iniesta (7.), Messi (42., 65.,11m, 84., 11.m)

+6
Skratka, Barcelona je bila boljša in zasluženo zmagala. Tisti pa, ki se zdaj najbolj pritožujejo nad temi penali so v bistvu isti mojstri, ki so napovedovali kako bo Real razbil Barcelono s 5-0 in podobne neumnosti, prav zanimivo. Posledično se sprašujem da kako to, da so zdaj polemike glede penalov, če pa naj bi Real bil v življenjski formi in na vrhuncu moči, na koncu pa bi v najboljšem primeru lahko izvlekel samo remi in to na domači tekmi, ko je že vodil z 2-1, torej bi moral kljub napiskanim penalom gladko zmagati, če bi bilo to res. Potemtakem lahko samo sklepam, da ali Real vendarle ni toliko boljši od Barcelone ali pa je Barcelona še vedno, čeprav je v slabši formi kot v preteklosti, za odtenek boljša od Reala ne glede na sodnike.
12king12
24. 03. 2014 19.59
+13
drugače pa tudi pohvale za sodnika... da je na tako pomembni tekmi zdržal prigovarjanje in pritiske igralcev obeh ekip bravo. sodil je dobro. kar se pa tiče tekme včeraj je barca pač bila za nianso boljša tako pač je in treba je čestitat boljšemu
kvaternik
24. 03. 2014 18.20
-1
Sedaj lahko pričakujemo, da se tujska legija privleče tudi v šport v Sloveniji. Prašaqki, korintosi,, srebrnibrijegovi itd, imajo tako radi našega Janeza Janšo, in se4 bojijo, da je njegova prisotnost tudi v športu, strah in trepet za prišleke, ki nam povzročajo samo zmedo.
Nyokiy
24. 03. 2014 17.08
-6
Realovci so tk kot Slovenski Komunsti o sebi imajo dobro mišljenje, vedno se jim godi krivica, vsi so proti njim in za neuspeh ter slabosti so krivi vedno vsi drugi..
srebrnibreg
24. 03. 2014 17.46
+2
Z malo več mozga bi ti bilo jasno, da Slovenski komunisti za svoje bedarije ne krivijo Murgle in strice iz ozadja, ampak to počne nekdo drug v tej državi.
kvaternik
24. 03. 2014 18.12
+1
Srebrni brijeg- Bulatović opet ti tudi tu, mrziš ti Sloveniju, a primaš od centra socialnega dela in uživaš u Sloveniji jel da.
ajeto01
24. 03. 2014 16.49
+6
Kva a ste normalni? A tist prvi penal pa je bil regularen? Ne jokajte, zmaga ali saj izenačenje je pošten rezultat, če pogledamo celotno tekmo. Pač so bli boljši tokrat, naslednjič bo lahko drugače... Samo jokat znate kje je biu prekršek, kje ni bil... to je čar fuzbala, zakaj mislite, da ni te povezave sodnik-kamera, ker potem bi nogomet izgubil svoj čar.
kiki7 best
24. 03. 2014 16.43
-1
vsi govorite kako se realovci ne strinjamo s sodniki ok.mi pa se vsaj ne deelamo norca z vas dragi katalonci
kiki7 best
24. 03. 2014 16.39
+6
ronaldo in messi sta si prvič podala roka.še en podatek ki potrjuje da je to bila tekma čudežev
Silvester Ali62
24. 03. 2014 17.56
+4
cr je s tem pokazal da ne bo nikoli najboljši igralec na svetu.
kiki7 best
24. 03. 2014 16.38
+4
benzema je zapravljal priložnosti,messi dobival 11metrovke neymar pa kazal slabo predstavo.mislim da barca brez messija.5 mesto v ligi
www123
24. 03. 2014 17.17
-5
Brez Xavija in Inieste,Messi sam nič nemore.
RMadridd
24. 03. 2014 16.25
-3
heheheheheh otroci vi kar prikazujte cisto zmago a vsi vemo,da ni tako!skoda za nogomet raje bi imel da bi barca zmagala 5 0 posteno,kot 4 3 neposteno.Vi se lahko trudite,nismo slepi.ne vrjamem v kaksno zaroto,samo sodnik je pac bil za barco,kot je bil na zadnjih 7 od 10ih tekm v prven,pokalu in LP.
abeceda1987
24. 03. 2014 17.07
+5
5:0 ste že doživeli, še enkrat v tako kratkem času bi bila pa že res sramota...
+4
KU-RBA mi grete na ku-rac usi realuci in barcelonarji pm ka češ tko je blo barca je zmagala nemorš pomagat naslednič je lahk polom barce alpa ponouni polom reala .. v nogometu je vse mogoče :D
hirajem
24. 03. 2014 15.06
+11
Navijači nogometnega kluba Real Madrid se mi prav smilite! Nastopate kot največji lopovi, ki med tem ko z roko vrtite po tujem žepu kričite kako ste okradeni! Kot prvo v prvem polčasu nedosojen penal na Neymaru, drugo Pepejeva čelna Fabregasu direkten rdeči karton (se strinjam da bi tudi Busqets moral biti kaznovan za dogodek takoj po Pepejevim incidentom), tretje neupravičen penal za Real, ker je prekršek narejen izven 16m prostora se pa sodnika ne more preveč krivit za napako ker tudi on je človek se je vse prehitro zgodilo pač je slabo ocenil situacijo! Prekršek Ramosa na Neymaru evidenten 100% zaslužen penal najprej ga je z desno oplazil z kolenom po Neymarovem stopalu nato pa še z levo po levi nogi..imate posnetke na yt poiščite pogglejte 250krat dokler vam ne postane jasno... rušenje zadnji igralec z hrbta vse jasno rdeča karta in penal. In na koncu zalostna reakcija Alonsa, neinteligentna poteza da gre v situaciji ko je Iniesta nenevaren ogrozit gol spotaknit Iniesto... mislim na katerem planetu vi živite več kot očitno huda napaka Alonsa! Sodnik je sodil solidno in ni krivec za Realov poraz! Upam da Atletico zdrži in v zadnjem krogu tekma med Atleticom in Barcelono reši vprašanje zmagovalca letošnje la lige. Lep pozdrav od objektivnega opazovalca včerajšnjega el clasica!
+6
off Neymarja je bil res minimaln, a ko je Benzema za pol metra v off, to pa pozabit ane
mezoTM
24. 03. 2014 15.51
+6
hirajem
24. 03. 2014 16.05
+10
BIBALUKA....zanimiva opazka moram priznat!!!! No o ofsajdu Neymarja govorimo če govorimo o centimetru ali dveh ne pretiravaj tako kot je bilo teško ocentit sodniku ali je prekršek na Ronaldu v ali izven 16m prostora je bilo toliko težje linijskemu sodniku ocenit ali je Neymar v offsideu. Sploh pa po navodilih UEFE se v primeru ko sodnik ni 100% prepričan da gre za prepovedani položaj ne dviga zastavice. V tem primeru ni bilo sodniške napake ker je nemogoče zagotovo trdit da je bil Neymar v offsideu ze na posnetku da ne govorimo v tistem trenutku z prostim očesom!
kvaternik
24. 03. 2014 15.02
+8
Toliko je brespotrebnega pisarjenja, ali je bilo, ali ni bilo, za katerega je sodil, komu je škodoval, komu so bol naklonjeni itd. Nekaj je tukaj le potrebno reči. Tisti kidaljše obdobje spremljamo nogomet, ocenjujemo tako ali drugače, najboljše te panoge, je neko spoznanje na dlani. Za razliko od Ronalda ali Ibre odnosno drugih zelo dobrih nogometašev, je Lionel Messi pravo nasprotje . Namreč. Tisti ki vseskozi spremljamo njegovo nogometno kariero, nismo niti enkrat opazili kritike, tarnarnje, jokanje, pritoževanje na neko osebo, sodnika, ko je izgubljena tekma. Nikoli. Nikoli primerjalno, kar počne recimo Ronaldo. Brez hvaljenja. Messi ne bi to niti želel.
Jume79
24. 03. 2014 15.08
+8
Tako ja, meni se je zdelo sojenje se kar fer, razen rdeč karton za Ramosa je bil mal harsh. No pa nesojen očiten offside od Benzemaja in nesojen čisti penal Pepeja nad Neymarjem... Kakorkoli epic tekma, hude poteze (Messijeve klinične podaje, DiMariino utekanje po friglu, poteze dr. Inieste), gol praktično vsakih 10 minut, preobrati, malo rausanja in pa tempo od prve do zadnje minute... Se vid da ni Murinhota več v realu, smo končno po dolgem času gledal en dober Classico!
Lovetake(24.nejasnosti.com)
24. 03. 2014 13.24
+9
iz postojne poročajo da je na žitnih poljih(marca???) vse polno napisov,ki naj bi jih povzročili prebivalci drugega planeta..piše pa: "MOU MOU MOU vriii see meee meeee" domačini sumijo lokalnega čudaka ki sliši na ime alien...alien8potnik si to ti??
Ozil11
24. 03. 2014 12.47
+45
Na bruhanje mi gre ko poslušam vse te kritike na račun sodnika, predvsem tistih bednih Realovcev ki se ne morejo sprijazniti z zasluženim porazom. Sodnik je naredil samo eno napako in to da je dosodil penal nad Ronaldom namesto da bi bil prekšek izven kazenskega. Da o Ronaldu ne govorim. Vsak pomemben El clasico se od njega pričakuje nevem kaj potem pa dobimo isto kot vsakič. Neki prodori bolj na silo ter simuliranje v nedogled. Saj je strelec vendar to je pa tudi vse. Svojih igralcih ne bo znal nikoli izkoristit tako kot to počne Messi. Ronaldo je bil najboljši na svetu 2 meseca. Vendar to samo zato ker je Messi jedel pudigne po bolnišnicah. Messi je fenomen in samo njemu naj se Ronaldo zahvali za motivacijo, da ga proba pri vseh rekordih ujeti. Pri tem pa pozablja na soigralce in je tako obseden s svojo statistiko da dol padeš. Medtem ko se Messi sploh ne zaveda kako dober je in preprosto uživa v nogometu.
StarDeluxe
24. 03. 2014 13.20
+14
vivaldi
24. 03. 2014 14.46
-11
kaj zasluzen bem ti mater u usta tardirna.ce bi sudija pisku ofsajd sploh nebi prislo do sporne izkljucitve ramosa in bi ih real gladko zmleu. da ti emem mater ne objektivno provokatrosko. zmleu bi ih tut brez realovega penala kr so bli 5x bolsi in nevarnejsi
fihner
24. 03. 2014 14.49
+3
abeceda1987
24. 03. 2014 14.57
+14
vivaldi, kaj bos ti jebal? Hahaha, naj te mamica previje pa dudo da...
karijo
24. 03. 2014 14.58
+7
aki10
24. 03. 2014 12.21
+2
Navijal sem za Real in mislim, da bi na koncu remi bil povsem pravičen, čeprav sem si želel, da Real Madrid zmaga... Je bila pa super tekma, pravi El Clasico :) Po dolgih letih je v Španiji zopet zanimivo za naslov prvaka, saj se borijo 3 ekipe in ne samo 2 :) Morda bi privoščil naslov Atleticu, ker se ne spomnil kdaj je kateri drugi klub razen teh dveh gigantov bil prvak na zadnje :D Po drugi strani pa imam v Španiji najraje Real in bom stiskal pesti, da osvojijo titulo ;)
fghfhfhfhf
24. 03. 2014 12.52
+0
nedaj se aki10 jos malo pa čemo mi stiskat pesti za nasu Bosnu i Hercegovinu na SP 2014