Santiago de Chile, 20. 06. 2015 08.09 |

T.Š./STA
1

Nogometna reprezentanca Ekvadorja je na južnoameriškem prvenstvu v Čilu z 2:1 (1:0) premagala Mehiko in ji tako zaprla vrata nadaljevanja. V drugi tekmi večera so Čilenci premagali Bolivijo in osvojili prvo mesto skupine A (5:0).

• Vrhunci tekme Čile - Bolivija
    01:33
    Vrhunci tekme Čile - Bolivija
  • Vrhunci tekme Mehika - Ekvador
    01:27
    Vrhunci tekme Mehika - Ekvador

Za zmagovalce je v 27. minuti zadel Rancagua Miller Bolanos, v 57. pa še Enner Valencia. V 63. minuti je za Mehiko gol dosegel Raul Jimenez. Obe ekipi sta bili na igrišču zelo napadalni, a sta le stežka prihajali pred gol nasprotnika. Z zmago Ekvadorja so si četrtfinale zagotovile reprezentance Čila, Bolivije, Argentine in Paragvaja. Slednji bodo drevi igrali proti Urugvaju.

V drugi tekmi današnje noči po lokalnem času so Čilenci premagali Bolivijo in osvojili prvo mesto skupine A. Čile je bil boljši s kar 5:0 (2:0), gole pa so dosegli Charles Aranguiz (3. minuta, 66.), Alexis Sanchez (37.) in Gary Medel (79.). Bolivijec Ronald Raldes je v 86. minuti prispeval še avtogol. Bolivija se je z drugim mestom skupine prav tako uvrstila v četrtfinale, ki jo čaka prihodnji četrtek, Čile bo igral dan prej.