Edu razžalostil borbene Slovence

Antwerpen, 31. 01. 2014 22.34 |

Slovenska futsal reprezentanca bo 199. nastop na uradnih tekmah še dolgo pomnila. Izbranci Andreja Dobovičnika so iz rok izpustili zmago z Azerbajdžanom (7:6) in si tako močno zmanjšali možnosti za napredovanje.

Potem, ko so v prvem krogu EP v Belgiji Slovenci senzacionalno ugnali Italijane, so dobro formo potrdili proti Azerbajdžanu. Začeli so sicer slabo, saj je že v prvi minuti zabil Amadeu, a gol je dal krila četi Andreja Dobovičnika. Slovenska reprezentanca je namreč po hladnem tušu na samem začetku, silovito nadaljevala. Samo minuto kasneje je Vrhovec izid poravnal, v 18. minuti dvoboja pa je Kristijan Čujec zabil za prvo slovensko vodstvo.

Slovenska reprezentanca po prvem vodstvu ni popuščala, saj je Vrhovec v 20. minuti povišal na 3:1 in zdelo se je, da je drugi krog tekmovanja nadvse blizu. Za nekaj težkih minut je nato poskrbel Rafael, ki je uspel znižati na 3:2, a slovenski odgovor je sledil samo minuto kasneje. Uroš Kroflič, pred tremi tedni je postal očka, je dosegel četrti slovenski gol in ga proslavil s palcem v ustih. Slovenci so nato po zaslugi Vrhovca povedli s tremi goli razlike (5:2).

Andrej Dobovičnik
Andrej Dobovičnik FOTO: Drago Perko/futsal.si

Visoko vodstvo je Slovence le za hip uspavalo in neugodni tekmec je to s pridom izkoristil. Z golom Borisova in Augusta so znižali na 5:4, sledile pa so zelo težke minute za Dobovičnikove izbrance. V 36. minuti je izid na 5:5 poravnal Felipe in bitka za prepotrebno točko je bila vse do izteka igralnega časa. Nekoliko lažje je bilo po golu Alena Fetića, a Azerbajdžanci so se še enkrat pobrali. Z dvema goloma - zadnjega so zabili slabih 30 sekund pred iztekom igralnega časa - so ohranili upanje za napredovanje v 2. krog.

"Normalno, da smo razočarani. Rezultat se je ves čas gibal nam prid, a prednosti nismo znali obdržati. Fantom sem rekel po tekmi, da naj dajo glave gor. Dobro so zastopali državo, pustili srce na igrišču. Imeli smo težave, ko so zamenjali vratarja z igralcem, mi smo se tega bali. Njihovi Brazilci igrajo skupaj v klubu, to prvino obvladajo do potankosti, mi jim tudi zaradi utrujenosti nismo mogli parirati, zaradi nje smo dobili nekaj poceni možnosti. A če bo na tekmi Azerbajdžan - Italija vse normalno, bi se kljub današnjemu porazu morali uvrstiti v četrtfinale," je po tekmi za spletno stran futsal.si povedal selektor Dobovičnik.