Nekaj dni pred derbijem z Dortmundom Bayern vodi le še za pet točk

München, 02. 03. 2016 21.51 |

Po skorajda enem letu je Bayern utrpel prvi domači poraz in nemško prvenstvo, ki so ga imeli številni za že odločenega, je skupaj z zmago Borussie Dortmund pri Darmstadtu (0:2) spet oživelo. Aliianz Areno je z golom Jhona Cordobe utišal Mainz (1:2).

Josepu Guardioli (levo) ni bilo do smeha, Giuliu Donatiju pač.
Josepu Guardioli (levo) ni bilo do smeha, Giuliu Donatiju pač. FOTO: AP

Bayern domače tekme ni izgubil vse od aprila, toda ekipa Josepa Guardiole, ki jo čez točno dva tedna čaka povratna tekma osmine finala Lige prvakov proti Juventusu, je še pred prvo obletnico klonila pred domačimi navijači. Na Allianz Areni je Bavarce presenetil Mainz, ki se je veselil dramatične zmage po zaslugi mladega Kolumbijca Jhona Cordobe. Mainz je sicer tudi vodil, zadetek Jaira pa je izničil Arjen Robben. Poraz rdečih je pomenil izvrstno novico za Borussio Dortmund, najresnejšo zasledovalko na lestvici 1. Bundeslige, nekdanja ekipa Kevina Kampla pa je z zadetkoma Adriana Ramosa in Erica Durma odpravila Darmstadt (0:2). Razlika na vrhu zdaj znaša le še pet točk, za nameček pa se v soboto obeta tudi medsebojni derbi vodilnih, Dortmund gosti svoje večne bavarske rivale in v zadnji sezoni Guardiole na klopi rdečih se morda obeta še vroč dvoboj za naslov.

Brez kaznovanega trenerja Rogerja Schmidta in poškodovanega Kampla, ki se trudi, da bi se po operaciji vrnil še pred koncem sezone, je Bayer Leverkusen utrpel hud poraz proti Werderju (1:4) in predstavnik Bundeslige v osmini finala Lige Evropa je padel že do sedmega mesta na lestvici. Svoj šov je imel v mestu farmacevtskega velikana izkušeni perujski napadalec Claudio Pizarro, ki je zabil hat-trick v drugem polčasu, svoj drugi zadetek je zabil s pomočjo najstrožje kazni. Že v peti minuti je lekarnarje načel Fin Bartels, domači navijači pa so lahko v 69. minuti proslavljali zgolj avtogol posojenega člana Chelseaja Papyja Djilobodjija.