Državna lovorika 'priplula' na Reko, Kek dokončal najlepšo klubsko pravljico

Reka, 21. 05. 2017 19.57 |

Veliko slavje na Rujevici se je začelo. Rijeka je v predzadnjem krogu 1. HNL na domači zelenici ugnala Cibalio in s tem končala ugibanja o hrvaškem prvaku. Dva zadetka je za zmago prispeval 'Super Mario', po enega pa Bezjak in Župarić (4:0).

Rijeka Hajduk - 7
Rijeka Hajduk - 7 FOTO: Damjan Žibert
Nogometaše Rijeke sta od naslova ločili le še dve tekmi, na katerih bi si morali varovanci Matjaža Keka zagotoviti vsaj točko. Prav zato je bilo že pred obračunom z Cibalio vse nared za slavje državnega naslova, saj navijači vsekakor niso niti najmanj dvomili v svoje ljubljence. Nogometaši so se jim tako oddolžili z visoko zmago, ki so jo pričeli spletati že v začetnih minutah obračuna. Lepo priložnost je sprva zapravil Mario Gavranović, ki pa je napako popravil štiri minute kasneje, ko je z glavo zatresel nasprotnikovo mrežo. 'Super Mario', kot ga kličejo navijači se je podpisal tudi pod zadetek v 15. minuti, ko je izkoristil odbiti strel Franka Andrijašević in s tem povišal vodstvo Rijeke ter jo le še približal laskavemu naslovu.

Piko na i je proti koncu prvega polčasa dodal še slovenski napadalec Roman Bezjak, ki je po blokiranem strelu z levico ugnal Cibalijinega čuvaja mreže. V drugem polčasu se je dogajanje na zelenici nekoliko umirilo, vse do 72. minute, ko je še četrti zadetek za domače vknjižil Dario Župarić. Rijeka se je z zmago prvič v zgodovini okitila z naslovom prvaka, za kar je v veliki meri zaslužen tudi slovenski strateg Kek.

Rijeka - Cibalia 4:0 (3:0)
Gavranović 11., 15., Bezjak 45., Župarić 72.

+2
dinamo dolgo leta ni imel nobene konkurence,predvsem zato kr so vsi ostali 3 centri bili dolga leta brez ta prave organizacije.tko da je dinamo vedn dobil vse najboljse talente iz hrvaske.zdaj se stanje spreminja,Osijek-center Slavonije je postal privat klub,tko da bodo vsi najboljsi talenti iz tega dela hrvaske sli najprej v osijek,rijeka je tud privat klub in pokriva kvarner in istro velik del SZ hrvaske,tu je se split ki je vedn crpal svoj talent iz dalmacije in hercegovine.naslednje leto bo liga se bolj konkurencna.madzari bodo zaceli gradit novi mestni stadion v Osijeku,v klub bodo investirali velik kapitala,tud istra je padla v ameriske roke,Hajduk se prebuja,Rijeka mocnejsa kot kdaj koli prej.
dostojevski II
22. 05. 2017 11.05
+6
Leta 1999 bi morala biti Reka prvak, pa so jo okradli proti Osijeku, regularni gol so podkupljeni sodniki razveljavili in prvak je postal Dinamo.
+6
Iskrene čestitke Rijeki...Bravo Kek...počasi strpno do naslova...Kdo je glavni "U Hrvatskoj" ??? Bravo svaka čast Kek&Co.
tedoVV2HCmedo
21. 05. 2017 22.09
+2
Prav, da ste dali stran sliko Pušnika, a slike Keka pa ne najdete??
+9
svaka cast,predvsem Keku,predsedniku Miskovicu in pa vsem navijacem Rijeke.posebno se treba zahvalit tud najboljsemu nogometasu rijeke in pa cele HNL lige Franku Andijasevicu,ki je pozimi imel na stolu Miljonsko ponudbo iz Kitajske,amapk je ostal in pomagal rijeki do zgodovinskega uspeha.na kitajskem bi v mesecu dni zasluzil,tolk kot v rijeki zasluzi v celem letu.tesko bo rijeka zadrzala vse te nogometase,mislim da jih poleti caka velika rekonstrukcija ekipe,saj bodo Franko,vesovic,gorgon,gavranovic,ristovski vsi verjetn sli v mocnejse lige,ampak za rijeko se ni bat,vedn so znali pripeljat ta prave menjave,tud za kapitalce kot so Kramaric
Žac
21. 05. 2017 22.19
+2
Mario se strinjam kaj si napisal. Ali vse te igralce zbrda zdola je treba dati v eno celino. To ne delajo niti Mance niti Mišković. To dela Kek. To lahko samo genijalci kod je on.
21. 05. 2017 22.39
+4
kek je najboljsi trener na ex jugo zelenicah.mislim da ga ni kluba v regiji,ki nebi zelel Keka na svojem stolcku
21. 05. 2017 21.38
-8
Gleda kdo tekmo Barcelona - Eibar? Bilo je 0 - 2, sodnik je potem dvakrat piskal za 11metrovko Barceloni, v posnetkih se je jasno videlo, da ni bilo dotika. Prek.leti piz.duni skorumpirani! Napad Barcelone je beda, Iniesta vsakič poda Neymaru, ta nekaj dribla in slabo konča. Suarez je bil dvakrat sam pred golom in vsakič zgrešil.
Žac
21. 05. 2017 21.44
-1
Res je. obe 11metrovke kar smešne. Trener Barcelone jih nebi sodil. Ta prva je za rubriko verovali ali ne.
srbija777
22. 05. 2017 11.17
srbija777
Žac
21. 05. 2017 21.23
+23
Za to vse je zaslužen Kek. Nobeden drug. Veliki strokovnjak,taktik in najbolj bistveno,veliki človek. Naklon do poda. Imel hude nasprotnike ven zelenic kot so Mamiči,Šukeri in še kdo drug. Zmagati tam je veliki uspeh. Vsaka čast Kek. Vse pohvale.
21. 05. 2017 22.03
+3
za to je zasluznih kr neki ljudi,v prvi vrsti sportna organizacija Italjanskega miljarderja Volpija,ki je v Rijeko v 5 letih investirala vec kot 70 mil eur,predsednik Miskovic,ki je vse skupi organiziral,sportni direktor Mance,ki je pripeljal Keka in pa seveda Matjaz Kek