Drogba zadovoljen z debijem

Šangaj, 23. 07. 2012 08.20 |

Novopečeni napadalec kitajskega prvoligaša Shanghai Shenhua Didier Drogba je s svojim krstnim nastopom v kitajskem prvenstvu zelo zadovoljen, z asistenco pa je svoji ekipi pomagal iztržiti točko.

Nicolas Anelka in Didier Drogba.
Nicolas Anelka in Didier Drogba. FOTO: Reuters

Shanghai Shenhua se je pomeril z moštvom Guangzhou in po zaslugi Didierja Drogbaja iztržil točko. Napadalec Slonokoščene obale je v igro vstopil v drugem polčasu in v 68. minuti z lepo podajo zaposlil soigralca Caa Yundinga, ki mu ni bilo težko zadeti za 1:1. "Zelo sem zadovoljen. Vse je potekalo, kot sem si zamislil. Sprva je bilo težko, vendar sem se kmalu privadil na stil igre in začel uživati. Počasi se privajam na življenje na Kitajskem, zares pa mi pomaga tudi Nicolas Anelka,“ je po srečanju novinarjem zaupal Drogba.

Poln hvale na račun prvega igralca finala letošnje Lige prvakov je bil tudi napadalec tekmecev Yakubu Aiyegbeni. "Zares je kvaliteten igralec. Z njim ekipa pridobiva na samozavesti in mislim, da imajo veliko možnosti za osvojitev prvenstva,“ je dodal Aiyegbeni.