Drogba, Song in Toure v boju za najboljšega afriškega nogometaša

Kairo, 06. 12. 2012 09.06 |

Yaya Toure in Didier Drogba iz Slonokoščene obale ter Kamerunec Alex Song so finalisti za izbor najboljšega afriškega nogometaša leta 2012. Tega bodo sicer razglasili 20. decembra v Gani.

Didier Drogba
Didier Drogba FOTO: Reuters

Yaya Toure je z Manchester Cityjem osvojil naslov angleškega državnega prvaka in igral z reprezentanco v finalu afriškega prvenstva. V tistem finalu je igral tudi Didier Drogba, ki je z londonskim Chelseajem osvojil evropsko ligo prvakov. Alex Song pa si je finalni izbor prislužil z dobrimi igrami za Arsenal, preden se je preselil k Barceloni. Egipčan Mohamed Aboutrika in Zambijca Rainford Kalaba ter Stoppila Sunzu pa so finalisti za najboljšega afriškega nogometaša, ki igra v Afriki.