Drogba, Eto'o in Gyan finalisti v Afriki

Kairo, 12. 12. 2010 11.35 |

Didier Drogba (Chelsea, Slonokoščena obala), Samuel Eto'o (Inter, Kamerun) in Asamoah Gyan (Sunderland, Gana) so bili izbrani za finaliste izbora za najboljšega afriškega nogometaša leta.

Didier Drogba je že dvakrat osvojil to lovoriko, nazadnje lani, v prejšnji sezoni pa je osvojil z ekipo Chelsea naslov angleškega prvaka in je bil prvi strelec lige z 29 goli na 32 tekmah.

Ganec Gyan se je izkazal predvsem na svetovnem prvenstvu v Južnoafriški republiki. FOTO: Reuters

Kamerunec Samuel Eto'o je bil najboljši v Afriki v letih 2003, 2004 in 2005. V minuli sezoni je bil z Interjem prvak lige in pokala v Italiji, osvojil pa je tudi Ligo prvakov. Asamoah Gyan se je izkazal v državnem dresu Gane, ki se je uvrstila v četrtfinale svetovnega prvenstva v Južnoafriški republiki.

Zmagovalca bodo 20. decembra odločili glasovi trenerjev in tehničnih direktorjev 53 državnih reprezentanc črne celine.

12. 12. 2010 22.12
itak bo Gyan. ni bla Ivory Coast niti Cameroon bliz Ghani letos.
12. 12. 2010 21.19
Didi Drogbaaaaa!!!!! čeprav je dans zgrešil 11-metrovko ampak mu opravičim glede na vse drugo kaj je do zdaj nardil za Chelsea!!! DIDI THE KIIIING !!!
paris86
12. 12. 2010 18.07
@Pehko ja sej sm napisau v oklepaju da ga zaj daje, sam kaj je pa na prvih 10 tekmah delau z njim na klopi?
Rene Vidonja
12. 12. 2010 17.37
paris86 12.12.2010, 14:40 1 dinho80 obratno, js mislim da on nebi smeu bit ovira za drogbaja ali gyana da bi osvojila to priznanje pa še stevu brucu je treba zabrusit naj daje gyana v postavo (mislim da ga zaj daje) kr klub temu da je bent že nekakšna legenda kluba postau v tem dobrem letu kar je v klubu je gyan vseen bolši od benta in morta igrat skup v napadu saj ga pa zdaj daje njega in benta v konico in welbecka na krilo
fcCHELSEA7
12. 12. 2010 16.30
Jorge99Lorenzo
12. 12. 2010 16.10
Sezona 2009/2010 ... goli v državnem prvenstvu : Drogba - 29 Eto'o - 16 Gyan - 13 Drogba je dal tok golov k Eto' in Gyan skupi, poleg tega je zmagal najtežjo ligo na svetu in osvojil pokal FA z Chelseajem. Res da je Eto'o osvojil LP ampak tole je nagrada za individualne dosežke in če gledamo individualno je Drogba daleč pred Eto'ojem in Gyan glede na lansko sezono oz. sezono za katero se daje tale nagrada.
kiosk
12. 12. 2010 16.09
ja dobr paris86 sam drogba je biu poškodovan...pa biu je najboljši strelec preimer league za katero vemo,da je najtežja ter tudi najboljša na svetu =PP eto je biu pač nekakšna žrtev mourinha,da ni igral v napadu samo je pa use osvojil..glede lovorik pa gyan ni ničesar osvoju me je pa navdušil na sp-ju..pa še dobro igra v sunderlandu...tko,da ker koli bo dobil bo dobil zasluženo...navijam pa seveda za didiji =)
paris86
12. 12. 2010 14.43
...pa še to en je o neki invididualnosti govoru - če govorimo o tem NI šans da priznanja NE osvoji gyan kr je skor lastnoročno prpelau gano do visokega mesta kar drogbaju in eto'oju niti slučajno ni uspelo čeprav mata za sabo močnejše moštvo kot gyan
paris86
12. 12. 2010 14.40
paris86
12. 12. 2010 14.37
GYAN! največ je naredu v tej sezoni čeprav drogba tut sam šteje celo leto in kolk js vem v tej sezoni 2010-2011 drogba ne blesti, je pa vseen biu v prejšni sezoni najbolši strelec EPL-ja in na SP-ju ni biu tak slab tak da bi drogba tut lahk dobu čeprav pa je gyan tut v francoski ligi blesteu in prav tako v sunderlandu še bol pa v gani tak da vseen ostajam pri gyanu!
vapor
12. 12. 2010 14.18
js bi dal gyan, si pomoje najbolj zasluži, on ne spila za chelsea al pa inter da bi lahk dal tolk golov ko eto al pa drogba.
Luk_C
12. 12. 2010 14.06
Moje srce je pri Drogbaju...a nagrado si zasluži le Gyan...mislim da bo tut on zmagovalec