Pevnikova Dravinja izločila Domžale, Olimpija zanesljiva proti Muri

Ljubljana, 19. 09. 2012 19.26 |

Za slovenskimi nogometnimi ekipami je 2. krog pokala Slovenije. Za presenečenje so poskrbeli nogometaši Dravinje in z 2:1 izločili Domžale. Obračun med Muro in Olimpijo je pripadel Ljubljančanom (0:3), napredovanje pa so si zagotovile še ekipe Aluminija, Celja, Triglava, Kopra in Gorice.

Presenečenje 2. kroga je pripravila Dravinja, ekipa iz 2. SNL, ki je z 2:1 premagala Domžale. Za Dravinjo je bil v 17. in 56. minuti natančen Tadej Kotnik, edini gol za domžalsko moštvo pa je v 70. minuti dosegel Ivan Knezović. Velja še omeniti, to seveda ne gre v čast gostom, da se je trener Domžal Stevan Mojsilović, verjetno močno razočaran in osramočen po porazu z zadnjeuvrščeno ekipo druge lige, spretno izognil rokovanju z domačim strategom Robertom Pevnikom. V Murski Soboti je Mura gostila Olimpijo. V prvem polčasu sta si obe ekipi priigrali le redke polpriložnosti. V nadaljevanju se je igra razživela in v 57. minuti, ko so gosti izvajali prosti strel, je Damjan Trifkovič meril v desni zgornji kot, vratar Filip Drakovič je žogo odbil v prečnik, v gneči pa se je najbolje znašel Trifkovič in iz bližine zadel domačo mrežo. Na 2:0 za Olimpijo je povišal Nikola Nikezić osem minut pred koncem, potem ko je preusmeril žogo v mrežo po prodoru Bobana Jovića po desni strani. V izdihljajih srečanja je Olimpija dosegla še tretji zadetek, strelec pa je bil Jović z enajstmetrovke.

V drugem obračunu prvoligaških moštev med Aluminijem in velenjskim Rudarjem se je prvih 90 minut končalo z rezultatom 1:1, do spremembe izida ni prišlo po podaljških, po streljanju enajstmetrovk pa so se zmage s 5:4 veselili igralci iz Kidričevega. Celjani so s 3:0 odpravili Brda, Triglav pa je imel več težav z Odranci. Redni del tekme se je končal brez zadetkov, po podaljšku pa so bili uspešni triglavani, za katere sta zadela Matej Poplatnik in Anže Jelar. Goričani so po podaljšku s 4:1 izločili Tolmin.

Nogometaši Olimpije so v pokalnem tekmovanju izločili Muro.