Drama v Fazaneriji v korist Domžal

Murska Sobota/Celje, 21. 03. 2012 17.20 |

V 25. krogu 1. slovenske nogometne lige so nogometaši Domžal v Fazaneriji uprizorili pravi preobrat in z zadetkom Liridona Osmanaja v sodnikovem dodatku premagali Muro 05 (4:3). Celje je brez težav odpravilo zadnjeuvrščeni Triglav (3:0).

Muraši so po nizu šestih zaporednih zmag v minulem krogu klonili v mariborskem Ljudskem vrtu, njihov tekmec Domžale pa je doslej igral pod pričakovanji. Tokrat sta tekmeca uprizorila pravo dramo v Fazaneriji. Po številnih preobratih je zmago gostom v izdihljajih tekme priigral rezervist Liridon Osmanaj. Mura kljub porazu ostaja četrta, Domžale pa kljub zmagi osme.

Celjani brez težav proti Triglavu
Celjani, ki imajo za glavni cilj sezone obstanek v ligi, so nov korak k uresničitvi tega naredili v 25. krogu, ko so na svojem igrišču premagali tekmeca z dna lestvice. Že v uvodu prvega polčasa so zabili dvakrat in praktično odločili tekmo. Tako so po treh neodločenih izidih 1:1 spomladi vpisali tudi prvo zmago. Triglav, ki za Celjem zdaj zaostaja že za 15 točk, za predzadnjo Nafto pa šest, je ob eni zmagi doživel tretji spomladanski poraz in tone vse globlje.

Nogometaši Celja so glavnino posla opravili v prvem polčasu.
Nogometaši Celja so glavnino posla opravili v prvem polčasu. FOTO: Damjan Žibert

Goričani dočakali vnovično domače slavje
Po štirih domačih tekmah brez zmage so se nogometaši Hita Gorice v Športnem parku znova veselili popolnega izkupička in razveselili približno 400 domačih privržencev. Pred tem so doma nazadnje slavili 12. oktobra lani proti Kopru. Po zaspanem začetku so se varovanci vendarle zbudili in kmalu povedli. Dvakrat je bil uspešen Vito Plut (35., 46.), zmago pa je potrdil Rok Buzeti (90.). Častni zadetek za goste je v 56. minuti dosegel Da Silva.

Celje - Triglav 3:0 (2:0)